I liga: hit dla Polonii, znamy uczestników fazy play-off

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: drużyna Jamaleksu Polonii 1912 Leszno w sezonie 2017/2018
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: drużyna Jamaleksu Polonii 1912 Leszno w sezonie 2017/2018
zdjęcie autora artykułu

W niedzielny wieczór rozegrana została ostatnia kolejka 1. ligi mężczyzn. Poznaliśmy więc komplet zespołów, które zagrają w fazie play-off i powalczą w niej o awans do Energa Basket Ligi.

W czołowej ósemce na koniec sezonu zasadniczego znalazły się: Spójnia Stargard, Jamalex Polonia 1912 Leszno, Sokół Łańcut, R8 Basket AZS Politechnika Kraków, GKS Tychy, Polfarmex Kutno, Elektrobud-Investment ZB Pruszków oraz Biofarm Basket Poznań

Tego wieczoru wszystkie oczy były jednak zwrócone na Stargard, gdzie mierzyły się dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego - Spójnia oraz Jamalex Polonia. W hitowym starciu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 85:78. W ich szeregach nie do zatrzymania był Kamil Chanas, który rzucił aż 32 punkty.

Wyniki spotkań 32. kolejki 1. Ligi:

Pogoń Prudnik - Biofarm Basket Poznań 93:97 (26:22, 26:23, 20:32, 21:20)

Pogoń: Bogdanowicz 20, Prostak 18, Mordzak 12, Garwol 11, Nowerski 11, Krawczyk 6, Nowakowski 5, Malitka 4, Czyżewski 4, Strzelecki 2.

Biofarm: Struski 34, Kurpisz 18, Wieloch 14, Fiszer 10, Konopatzki 8, Metelski 6, Czyż 4, Smorawiński 2, Samsonowicz 1, Gruszczyński 0.

Spójnia Stargard - Jamalex Polonia 1912 Leszno 78:85 (15:26, 24:30, 25:12, 14:17)

Spójnia: Dymała 18, Pabian 17, Bręk 13, Czujkowski 8, Fraś 8, Wilczek 4, Pytyś 4, Raczyński 4, Koziorowicz 2.

Polonia: Chanas 32, Kobel 11, Trubacz 11, Rostalski 10, Sanny 6, Sirijatowicz 6, Wrona 5, Milczyński 4, Kurkowiak 0.

Enea Astoria Bydgoszcz - WKS Śląsk Wrocław 73:71(22:17, 13:19, 16:19, 22:16)

Astoria: Śpica 27, Frąckiewicz 12, Aleksandrowicz 11, Gospodarek 7, Fatz 6, Szyttenholm 5, Kornijec 3, Kondraciuk 2.

Śląsk: Grzeliński 22, Dziewa 18, Musiał 15, Michałek 7, Kutta 3, Żeleźniak 3, Ratajczak 2, Stawiak 1, Mroczek-Truskowski 0.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 92:90 (19:16, 23;24, 23:17, 14:22, d. 13:11)

Nysa: Stępień 24, Kowalski 15, Rutkowski 12, Jodłowski 11, Kulon 10, Wojciechowski 6, Sanny 4, Kasiński 4, Malona 3, Lipiński 3, Kliniewski 0.

R8: Pełka 23, Hicks 16, Baran 14, Malczyk 13, A. Załucki 9, J. Załucki 8, Dłuski 5, Renkiel 2, Stalicki 0.

Siarka Tarnobrzeg - SKK Siedlce 81:95 (15:14, 21:25, 20:32, 25:24)

Siarka: Czyżnielewski 24, Stanios 18, Pabianek 17, Sewioł 13, Gazarkiewicz 5, Rypiński 4, Nowicki 0.

SKK: Wróbel 22, Czosnowski 15, Stefanik 10, Król 10, Sobiło 9, Lewandowski 8, Obarek 7, Rajewicz 5, Migała 5, Nędzi 4, Kołodziński 0.

KSK Noteć Inowrocław - GKS Tychy 72:78(22:26, 12:24, 20:20, 18:8)

Noteć: Michalski 14, Szczepanik 12, Żurawski 12, Paul 10, Małecki 8, Marciniak 5, Filipiak 5, Lisewski 2, Maciejewski 2, Sroczyński 2, Adamczewski 0, Rzosiński 0.

GKS: Małgorzaciak 18, Kowalewski 11, Szymczak 10, Jankowski 10, Kulon 9, Słupiński 6, Fenrych 5, Deja 5, Majka 4, Hałas 0.

Polfarmex Kutno - Sokół Łańcut 58:78 (14:21, 16:17, 14;29, 14:11)

Polfarmex: Marek 15, Wojdyła 10, Janiak 8, Zębski 5, Szwed 5, Majewski 5, Kobus 4, Sobczak 2, Antczak 2, Ćwirko-Godycki 2, Tradecki 0, Pawlak 0.

Sokół: M. Zywert 24, Kulikowski 16, Włodarczyk 12, Warszawski 7, K. Zywert 6, Klima 6, Parszewski 4, Inglot 3, Karolak 0, Dziedzic 0.

KK Warszawa - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 63:75(17:17, 18:28, 15:19, 13:11)

KK: Wojtyński 24, Jaremkiewicz 11, Koźluk 9, Rudko 8, Hybiak 5, Zapert 4, Motel 2, Jankowski 0, Sarnacki 0, Iwanowicz 0.

Znicz: Kordalski 15, Stopierzyński 14, Paszkiewicz 12, Madziar 11, Cechniak 10, Cetnar 6, Ornoch 4, Hałas 3, Olszewski 0.

Pary fazy play-off 1. Ligi:

(1) Spójnia Stargard - (8) Biofarm Basket Poznań

(2) Jamalex Polonia 1912 Leszno - (7) Elektrobud-Investment ZB Pruszków

(3) Sokół Łańcut - (6) Polfarmex Kutno

(4) R8 Basket AZS Politechnika Kraków - (5) GKS Tychy

# Drużyna M Z P + - Pkt
1 PGE Spójnia Stargard 32 28 4 2800 2426 60
2 Timeout Polonia 1912 Leszno 32 25 7 2674 2292 57
3 Rawlplug Sokół Łańcut 32 24 8 2566 2404 56
4 R8 Basket AZS Politechnika Kraków 32 22 10 2637 2398 54
5 GKS Tychy 32 21 11 2838 2688 53
6 Polfarmex Kutno 32 21 11 2374 2175 53
7 Znicz Basket Pruszków 32 17 15 2515 2440 49
8 Enea Basket Poznań 32 17 15 2531 2459 49
9 WKS Śląsk Wrocław 32 15 17 2511 2521 47
10 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 32 15 17 2617 2497 47
11 Sensation Kotwica Kołobrzeg 32 13 19 2391 2553 45
12 Siarka Tarnobrzeg 32 12 20 2440 2572 44
13 Pogoń Prudnik 32 11 21 2409 2624 43
14 Zetkama Doral Nysa Kłodzko 32 10 22 2277 2491 42
15 SKK Siedlce 32 8 24 2403 2570 40
16 KK Warszawa 32 7 25 2222 2597 39
17 KSK Noteć Inowrocław 32 6 26 2188 2686 38

ZOBACZ WIDEO Trudna przeprawa Juventusu pełna goli. Piękne trafienie Costy [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu:
Czy Spójnia oraz Jamalex Polonia zmierzą się w finale rozgrywek 1. ligi?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (6)
kibic basketu
8.04.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Spójnia i jej wierni kibice https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1743642559025336&id=100001388255140  
Kibicka27
8.04.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A pan redaktor to nie pomylił par? Kutno z Krakowem?  
avatar
kibic polfarmex kutno
8.04.2018
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Wszystko można zrozumieć słabszy dzień brak chęci.Ale dzisiejszy mecz był w naszym wykonaniu po prostu beznadziejny, krótko mówiąc.Bez walki i ambicji Sokół pokazał nam jak się gra efektowną i Czytaj całość
Ryszard Kurant
8.04.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz