EBLK: jedna Parker to za mało, Ślęza bliżej brązowych medali

Kapitalna czwarta kwarta Eliny Dikeoulakou zapewniła Ślęzie Wrocław wygraną 66:62 w Krakowie z Wisłą CanPack. Tym samym aktualne jeszcze mistrzynie Polski są o wygraną od podium i brązowych medali.

Krzysztof Kaczmarczyk
Elina Dikeoulakou WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Elina Dikeoulakou
Biała Gwiazda długo miała przewagę, ale na finiszu meczu ponownie koszykarki spod Wawelu zawiodły. Wisła CanPack przegrała czwarty mecz z rzędu, co ostatnio zdarzyło jej się w sezonie 2012/2013 podczas finałów z CCC Polkowice.

Ślęza w końcówce trzeciej kwarty przegrywała 41:49. Potem zaliczyła serię 9:0, a w kluczowych momentach meczu nie do zatrzymania była Elina Dikeoulakou.

Łotyszka najpierw dwukrotnie trafiła zza łuku, potem skutecznie spenetrowała pod kosz. W samej czwartej kwarcie zdobyła 10 ze swoich 18 punktów prowadząc Ślęzę do niezwykle ważnego triumfu.

Obok Dikeoulakou na wyróżnienie tradycyjnie zasłużyła Sharnee Zoll, na koncie której pojawiło się 16 oczek i 7 zbiórek. Double-double skompletowała z kolei Tijana Ajdukovic.

Przez długi okres czasu nie nie zapowiadało, że Wisła CanPack przegra ten mecz. Defensywa rywalek nie miała bowiem żadnej odpowiedzi na Cheyenne Parker. Amerykanka w pełni zdominowała strefę podkoszową kompletując 27 punktów (12/17 z gry). Zabrakło jednak wsparcia.

Ponownie nie funkcjonowała Leonor Rodríguez. Hiszpanka wykorzystała zaledwie 3 z 12 rzutów z gry. Na 18 sekund przed końcem spudłowała trójkę na remis. Problemy ze skutecznością miała też Maurita Reid (również 3/12 z gry).

Kolejne spotkanie w tej serii odbędzie się w piątek we Wrocławiu. Wygrana Ślęzy zapewni tej drużynie brązowe medale i trzecie "pudło" z rzędu. Wisły CanPack na podium po raz ostatni zabrakło w sezonie 2009/2010.

Wisła CanPack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 62:66 (19:14, 13:13, 17:16, 13:23)

Wisła CanPack: Cheyenne Parker 27, Giedre Labuckiene 12 (13 zb), Maurita Reid 7, Leonor Rodriguez 6, Magdalena Ziętara 4, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 4, Sonja Greinacher 2, Tamara Radocaj 0, Farhiya Abdi 0.

Ślęza: Elina Dikeoulakou 18, Sharnee Zoll 16, Tijana Ajduković 12 (11 zb), Agnieszka Majewska 8, Koutney Treffers 4, Tania Perez 3, Karina Szybała 3, Klaudia Sosnowska 2, Marissa Kastanek 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla Ślęzy Wrocław

Czy Ślęza w piątek zakończy serię o brązowy medal?