Nie milkną echa decyzji sędziowskich na niekorzyść Rosy. "Widowisko zostało zaburzone"

Decyzje sędziowskie, podjęte podczas ostatnich minut czwartego meczu pomiędzy Rosą Radom a Stelmetem Eneą BC Zielona Góra (83:93), wywołały mnóstwo komentarzy. - Dostałem wiele wiadomości i odbiór ludzi jest jednostronny - mówi Wojciech Kamiński.
Piotr Dobrowolski
Wojciech Kamiński Newspix / Piotr Kieplin / Na zdjęciu: Wojciech Kamiński

W czwartym meczu ćwierćfinałowym Energa Basket Ligi, pomiędzy Rosą Radom a Stelmetem Eneą BC Zielona Góra, zwyciężyli mistrzowie Polski 93:83. Więcej niż o wydarzeniach na parkiecie, mówi się jednak o decyzjach arbitrów, podjętych w ostatnich pięciu minutach czwartej kwarty. Wywołały one olbrzymią porcję gwizdów na trybunach Hali MOSiR-u w Radomiu. Część obserwatorów spotkania posunęła się nawet do stwierdzenia, że wypaczyły one końcowy wynik. Sędziowie nie dopatrzyli się bowiem m.in. ewidentnego błędu kroków Borisa Savovicia przy bardzo ważnej "trójce" Łukasza Koszarka, nie przerwali gry, gdy na parkiecie po jednym z podkoszowych starć leżał długo A.J. English.

Wobec tych decyzji mocno protestował Wojciech Kamiński. Został ukarany przewinieniem technicznym, ale nie ma co mu się dziwić, gdyż zapewne każdy trener na jego miejscu zrobiłby to samo. - Obie drużyny, wraz z kibicami, stworzyły fantastyczne widowisko, natomiast na kilka minut przed końcem to widowisko zostało zaburzone. Myślę, że zupełnie niepotrzebnie, bo mecz toczył się dobrze i troszkę szkoda. Cztery mecze walki, w każdym każda drużyna miała swoje szanse, na pewno jest żal, że tak to się w czwartek skończyło - powiedział na konferencji prasowej trener gospodarzy.

Zapytany przez jedną z dziennikarek o to, czy konkretnie chodziło mu o pracę sędziów, odpowiedział: - Mogę lub nie mogę powiedzieć "na gorąco", co myślę o tej sytuacji, ale przejrzałem na szybko smsy i wiadomości, które dostałem po meczu, i odbiór ludzi był jednostronny. Mogę mieć zaburzony ten odbiór, u mnie jest on subiektywny, i to nie chodzi o ostatnie pięć minut, ale generalnie. Są to ludzie związani z koszykówką, więc jak mają powtórki, to ciężko im nie wierzyć.

Nie pierwszy raz w rywalizacji ze Stelmetem radomska drużyna została skrzywdzona przez arbitrów. - Po pierwszym meczu w finale, który przegraliśmy po dogrywce, zresztą pan Ćmikiewicz ten mecz sędziował, powiedziałem na konferencji, i powtórzę to teraz: mam nadzieję i wierzę w to, że wszyscy chcą dobrze, a po prostu zdarzają się błędy, jak każdemu z nas - dodał Kamiński.

Czy sędziowie mieli duży wpływ na porażkę Rosy?

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (22):
  • Krosno 78 Zgłoś komentarz
    Niech rosa nie ma tu jakis pretensji bo to wy jestescie zlodzieje (przypomnijcie sobie ostatni mecz z tbv startem lublin) nawet wasz trener na konferencji przyznal ze to byl legalny blok wiec
    Czytaj całość
    teraz wy jestescie pokrzywdzieni
    • Anwil ponad wszystko Zgłoś komentarz
      Ty synek nie jesteś czasem z żagania bo nick tak wskazuje, skad? What? W nicku powinno byc Sagan na koncu, najlepiej pasuje.. No, ale co ty z tymi tytulami teraz, my medali mamy i tak wiecej
      bo samych vice 8..To, ze istniejecie to nic nie znaczy bo wiecznie zescie byli w 2 lidze z epizodami w extraklasie, dopiero od 2010 istniejecie w elicie koszykarskiej, ty mi nie tlumacz, ja wiem co i jak, mi tu ściemy nie puszczaj a jak nie wiesz to masz wujka google. Ja nikogo nie hejtuje, pisze prawdę, ale jak ktos obraza moj zespół, pisze nieprawdę jak ty na przykład to ja mu wyjasniam jak jest a w koszu siedze ponad 20lat i takie bzdety mnie irytują. Po raz kolejny czytam, ze juz obwiescilem swiatu, ze Anwil zdobędzie Misia, gdzie to wyczytales? Gdzie tak napisałem? Poki co to wy i wasi koszykarze mowia, ze nas latwo pojada, nie czytasz? Ta wiocha jest ciut mniejsza od twojej metropolii, czy ladna czy nie to nieistotne, ale liczba mieszkańców podobna, teraz zwiekszyliscie o 20tys bo miasto wioski z gminy przylaczylo sasiednie, odsylam znowu do wujka Google lub Wikipedii smieszny ogorku. W 2007r Włocławek mial 115tys a Zielona 117tys. Widzisz 9 razy mniejszy jest od Zielonej Góry soltysie jeden.. I ta ironią koncze przekaz.
      • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
        "Nie milkną echa decyzji sędziowskich na niekorzyść Rosy." A CO Z DECYZJAMI NA NIEKORZYSC ZASTALU? DECYZJE NA NIEKORZYSC ZASTALU = 24 DECYZJE NA NIEKORZYSC ROSY = 4 KOLEJNY ARTYKUL
        SPONSOROWANY!
        • Bodo Zgłoś komentarz
          Niedawno niektórzy pisali, że kibice z Zielonej Góry to największe płaczki, teraz "kibice" i trener Rosy tak płaczą, że woda wylewa się z komputera i zalewa cały Radom.
            Ty Marian jestes fanem Tuska? Zagorzaly fan Tuska no popatrz, Tusk zrobi porzadek hahaha jakie madre hasla na fejsbooku :D i takie cos ubliza ludziom w internecie.. haha
              Wielki stelmet haha miszcz grajacy od 2010 roku w extraklasie, gdzie zescie byli jak was nie bylo :D A ty ze wsi Zielona dziura, dolaczyliscie pare wsi i macie 130 tysięcy mieszkańców,
              metropolia normalnie, milionowy Krakow :D Najwieksze placzki to wy wlansie, dosyc ze wam sędziowie pomagaja to ciagle placzecie, ze wam nie pomagaja, to jest najlepsze. Wielkie miszcze co afera goni afere, juz zapomnieliscie ile afer nakreciliscie od przymusowych ugod i oszust na zawodnikach po braku polakow w skladzie w Kutnie :D nie wspominając o JJ, to jest dopiero wynalazek :D
              • Marian Gaszkowiak Zgłoś komentarz
                haha placzkiradomskie w akcji no i dolaczyly placzki ze wsi wloclawek same cieniasy a WIELKI STELMET POKAZE wam gdzie wasze miejsce mozecie poszczekac bo tylko tyle
                lub az mozecie i to trwa juz sporo lat hihi
                  "Nie pierwszy raz w rywalizacji ze Stelmetem radomska drużyna została skrzywdzona przez arbitrów." TO CHYBA JAKIŚ ŻART!
                  • t00kie Zgłoś komentarz
                    Nie mam nic do Rosy ale niespecjalnie mi ich żal po tym co sędziowie zrobili Startowi w Radomiu. Łaska sędziowska na pstrym koniu jeździ.
                    • Michał Ziółkowski Zgłoś komentarz
                      Zwycięstwo Rosy Radom w meczu nr2 nie mogło być wydrukowane, bo Zajcew dobił zanim zapaliła się czerwona rama tablicy. Wg przepisów PLK to właśnie ta sygnalizacja ostatecznie odnosi
                      się do końca kwarty! Zwycięstwo SZG w meczu nr4 to efekt "pomyłek" sędziów w drugiej połowie. Obejrzałem 2 razy ta część meczu i dla mnie wygląda to na ewidentne przepchnięcia SZG do następnej rundy. Rozumiem pomylić się nawet 5 razy na niekorzyść jednej drużyny, ale tam nie odgwizdano conajmniej 4 fauli oczywistych graczy Stelmetu, ale zauważono kilka fauli, których nie było na zawodnikach MP. I mowa tu tylko o 3 kwarcie. Wynik był na styku więc w q4 całkowicie zabili Rosę.
                        Ty hala ludowa masz czelność pisac o sedziach? Ile mistrzostw zabraliscie Anwilowi w latach 90?pamiętasz moze czy wtedy byles siusiumajtek? Jak jedna wielka mafia byla we Wrocławiu, klitka i
                        smietanka koszykarska a na mecze sedziowie przyjeżdżali autokarami z zawodnikami i trenerami Śląska Wrocław, nie pamiętasz pewnie... Cala Polska wtedy grzmiala, ze Anwil przegrywal rok w rok w finale nie przez swoja gre tylko sedziow. Spytaj sie Griszczuka to ci powie. Gwizdali faule w żywe oczy, których nie bylo a jak Slask faulowal i plask uderzenia reki bylo słychać w 3 rzedzie to nic nie bylo, sedzia gluchy i slepy. Jakby bylo sprawiedliwie to Anwil nie 1 a ze 3 mial mistrzostwa a nie 8 vice. Wiec kto jak kto, ale ty powinieneś milczec. A co Zieliński czy sp. Wójcik maja mowic? Wiadomo, ze beda mowic, ze byli lepsi.. Wszyscy wtedy wiedzieli jaka byla prawda i niech Gimbaza to wie.
                        • prawus Zgłoś komentarz
                          W/g mnie Rosa została wyeliminowana nie przez gre a przez sędziów . Na kilka chwil , w kluczowych momentach tak wyprowadzili cały zespòł i trenera Rosy do takiego szału że grały już
                          tylko emocje .Wiedzieli kiedy to zrobić i zrobili w kluczowym momencie okradając Radomian . Myślę że to nie ostatni wybryk tych ,,sprawiedliwych ,,panów w tym sezonie szkoda tylko że bez konsekwencji dla nich . Trzeba by się może zastanowić czy na play of nie zapraszać sědziów z zagranicy . Pewnie koszta były by troszkę większe ale może mecze wygrywali by zespoły a nie nawiedzeni stronniczy sędziowie
                          • ryba1985 Zgłoś komentarz
                            Normalni kibice z Zielonej się nie wypowiadają, bo mają oczy i są obiektywni. Płacze na sędziów zaczęły się już w RS i każdy wie kto płakał najwięcej... JJ