Właściciel Stelmetu zaatakował Jankowskiego na Twitterze. "Jest nieobiektywny, ma do mnie żal"

Sporo kontrowersji, także wśród komentatorów Polsatu Sport, wywołały decyzje sędziowskie z końcówki meczu pomiędzy Rosą a Stelmetem (83:93). - Tomasz Jankowski ma do mnie żal, bo nie przedłużyłem z nim kontraktu - pisze na Twitterze Janusz Jasiński.

Piotr Dobrowolski
Janusz Jasiński Newspix / Tomasz Browarczyk / Na zdjęciu: Janusz Jasiński
W czwartym meczu ćwierćfinałowym Energa Basket Ligi Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Rosę Radom 93:83, czym zapewnił sobie awans do półfinału, wygrywając całą serię 3-1. W ostatnich minutach czwartej kwarty wiele kontrowersji wywołały decyzje sędziowskie na korzyść mistrzów Polski. Nie tylko kibice zgromadzeni w Hali MOSiR w Radomiu, ale i obiektywni obserwatorzy, w tym trenerzy innych drużyn ekstraklasy, w prywatnych wiadomościach do przedstawicieli Rosy wyrażali swoje zdanie na temat pracy arbitrów i popełnionych przez nich błędów.

Wątpliwości co do decyzji arbitrów miał również Tomasz Jankowski, komentujący mecz na antenie Polsatu Sport. - Trójka sędziowska swoimi gwizdkami albo ich brakiem pozwoliła na jeszcze większe zdenerwowanie - powiedział.

Byłemu reprezentantowi Polski i trenerowi Stelmetu brak obiektywizmu zarzucił na Twitterze Janusz Jasiński, właściciel zielonogórskiego klubu:

Były pracodawca mocno zaatakował Jankowskiego, sugerując rzekomy żal tego drugiego za wydarzenia z przeszłości:

Telewizyjnego eksperta i komentatora broni wielu uczestników dyskusji, w tym jego redakcyjny kolega, Marcin Muras:

Jankowski wcześniej w dość żartobliwy sposób wypowiedział się na temat protestu, jaki po drugim meczu serii z Rosą na pracę sędziów miał złożyć Jasiński. Chodziło o rzekomą dobitkę po akcji Igora Zajcewa, która dała dogrywkę radomianom. Właściciel Stelmetu odpowiedział, że teraz to on powinien złożyć protest na Jankowskiego za brak obiektywizmu w komentarzu, a także, iż powinno nałożyć się... karę finansową na "Jankesa" za jego słowa. Wielu uczestników dyskusji sugeruje Jasińskiemu subiektywizm i brak klasy. Piszą, że nie pierwszy raz właściciel klubu z Zielonej Góry atakuje swojego byłego pracownika.

Czy Janusz Jasiński przesadza w swoich komentarzach na Twitterze?