Polscy koszykarze za granicą

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) oraz Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) rozpoczną w tym tygodniu zmagania o najwyższe laury w swoich ligach. Miejmy nadzieję, że obaj nasi rodacy będą kluczowymi zawodnikami swoich zespołów w najważniejszych potyczkach. Tymczasem walkę o awans do hiszpańskiej ekstraklasy rozpocznie Michał Chyliński. Jego Clinicas Rincon zakończył właśnie sezon zasadniczy i od wtorku rywalizować będzie w play off.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - 13 minut, 2 punkty, zbiórka, asysta i przechwyt w wygranym meczu ze Spartakiem Sankt Petersburg. Drużyna Polaka wygrała całą rywalizację 3:1 i awansowała do finałowej rozgrywki. Tam przeciwnikiem Chimek będzie obrońca tytułu, CSKA Moskwa. Pierwszy mecz w najbliższą środę na parkiecie mistrzów Rosji.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów): wtorek: 26 minut, 9 punktów i 3 zbiórki. Piątek: 22 minuty, 7 punktów i 6 zbiórek. Drużyna naszego rodaka dwukrotnie pokonała Jenisej Krasnojarsk i zakończyła sezon na 7. miejscu. Reprezentant Polski w 37 meczach sezonu notował średnio 11,6 punktu i 5,8 zbiórki.

HISZPANIA

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 26 minut i 10 punktów w wygranym meczu z Club Melila Baloncesto. Drużyna Polaka zakończyła sezon zasadniczy na 6. miejscu z bilansem 19-15. W 33. spotkaniach sezonu zasadniczego Chyliński zdobywał średnio 10,9 punktu, 2,1 zbiórki i 1,2 asysty. W pierwszej rundzie play off Clinicas Rincon zmierzy się z Tenerife Rural. Pierwszy mecz w najbliższy wtorek na Teneryfie.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - drużyna Polaka rozpocznie zmagania w play off w najbliższy wtorek. Ich rywalem będzie La Fortezza Bolonia.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - środa: 22 minuty, 6 punktów, 5 zbiórek, 2 przechwyty i blok. Sobota: 12 minut, 6 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty. Zespół Polaka wygrał rywalizację z BK Prostejov w stosunku 3:0 i awansował do finału. Tam zmierzy się z Geofinem Novy Jicin. Pierwszy mecz w piątek na parkiecie w Nymburku.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 28 minut, 18 punktów i 5 asyst. Piątek: 22 minuty, 6 punktów, 3 asysty i 2 przechwyty. Ekipa naszego rodaka przegrała półfinałową rywalizację z CEZ Nymburk i odpadła z dalszej rywalizacji. Skibniewski w 35. Spotkaniach zdobywał przeciętnie 6,4 punktu, 5,1 asysty, 1,8 zbiórki i 1,3 przechwytu.

CHORWACJA

Radosław Hyży (KK Kastela) – drużyna Polaka walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po 5 spotkaniach Kastela legitymuje się bilansem 4-1 i zajmuje 3. miejsce w tabeli zespołów ubiegających się o promocję. Nasz rodak wystąpił we wszystkich spotkaniach i zdobywał średnio 7,8 punktu, 3,6 zbiórki i 2 przechwyty. Następny mecz odbędzie się we wtorek.