NBA: w ESPN nie mają wątpliwości - Doncić debiutantem sezonu 2018/19

Specjaliści serwisu ESPN, zajmujący się na co dzień rozgrywkami ligi NBA, zostali poproszeni o swoje typy dotyczące wyboru przyszłorocznego rookie. Dziennikarze nie mieli wątpliwości. Debiutantem sezonu zostanie Luka Doncić.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Luka Doncić Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Luka Doncić
To właśnie największy talent europejskiej koszykówki, czyli 19-letni Luka Doncić powinien zostać wybrany następnym debiutantem roku w NBA. Takie jest zdanie dziennikarzy serwisu ESPN.

W głosowaniu słoweńska "perełka" zdystansowała swoich głównych rywali, zdobywając aż 58 procent wszystkich głosów! Jedynym, który byłby w stanie zagrozić zawodnikowi Dallas Mavericks uznany został numer jeden draftu 2019, czyli DeAndre Ayton. Rosły środkowy Phoenix Suns mimo to ma ogromną stratę do Doncicia. Jego szanse wynoszą bowiem 24 proc. W stosunku do wyniku Słoweńca, jest to przepaść.


Za wymienioną dwójką uplasowali się jeszcze Jaren Jackson, który miał 6 procent głosów oraz Collin SextonWendell Carter, Marvin Bagley i Kevin Knox - wszyscy po 3 proc. Trae Young, wybrany przez Atlantę Hawks wysoko, bo z piątką, zdobył zaledwie 7 głosów, co przełożyło się na zerowy wynik procentowy.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 87. Andrzej i Bartek Bargielowie o historycznym zjeździe na nartach z K2 [cały odcinek]
Czy Luka Doncić zostanie debiutantem roku za sezon 2018/19?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×