Wartościowy sprawdzian. King, bez trzech ważnych ogniw, nie dogonił Polskiego Cukru

Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Dejan Mihevc

Polski Cukier Toruń pozostaje niepokonany w sparingach. Tym razem podopieczni Dejana Mihevca we własnej hali ograli 87:81 drużynę King Szczecin. Był to trzeci przedsezonowy triumf Twardych Pierników.

Cztery mecze, trzy zwycięstwa i jeden remis - tak aktualnie wygląda bilans meczów sparingowych Polskiego Cukru Toruń. Kolejnym - po GTK Gliwice - z Energa Basket Ligi, którego przetestowali torunianie był King Szczecin.

Twarde Pierniki szybko uzyskały wysoką przewagę (seria 13:0 w pierwszej kwarcie), ale w drugiej połowie rywale mocno ruszyli do przodu. 24-punktowa zaliczka z pierwszej połowy ostatecznie jednak wystarczyła Twardym Piernikom do odniesienia sukcesu.

Wartym odnotowania faktem jest jednak to, że King wystąpił bez trzech ważnych graczy. - Zagraliśmy bez trzech ważnych zawodników. Kaspars Vecvagars przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Litwy, a Martynas Paliukenas oraz Martynas Sajus narzekają na drobne urazy - tłumaczy sytuację Mindaugas Budzinauskas, trener Kinga.

Pomimo braku tak ważnej trójki King zdołał postraszyć rywala. 17 "oczek" zdobył Paweł Kikowski, 15 dołożył Darrell Harris, a 14 Jakub Schenk. W pełnym składzie i przy lepszym zgraniu szczecinianie z pewnością będą groźni.

Szkoleniowiec szczecinian tłumaczy też problemy z początku meczu. - Był to nasz pierwszy, cenny sparing. Na początku meczu pojawiło się sporo niedokładności i problemów. Naszym przeciwnikiem był bardzo dobry zespół, który wykorzystał naszą niedokładność i błędy. Po przerwie odrabialiśmy straty krok po kroku i mieliśmy wyrównaną końcówkę - dodaje.

Torunianom natomiast w wygranej nie przeszkodził brak na parkiecie Przemysława Karnowskiego (decyzja sztabu szkoleniowego). Pod jego nieobecność doskonale radził sobie Cheikh Mbodj, najskuteczniejszy gracz meczu. Senegalczyk zanotował 21 oczek.

King już w piątek rozegra drugie spotkanie kontrolne. Tym razem rywalem będzie Trefl Sopot.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 87:81 (28:14, 30:20. 15:20:14:27)