Turniej w Petersburgu: polscy koszykarze pokonali Izrael

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała Izrael w pierwszym meczu towarzyskiego Pucharu im. Kondraszyna i Biełowa. W Petersburgu triumfowaliśmy 84:76.

Jacek Konsek
reprezentacja Polski koszykarzy Twitter / KoszKadra / Na zdjęciu: reprezentacja Polski koszykarzy

W zaledwie 10-osobowym składzie reprezentacja Polski koszykarzy rozpoczęła towarzyski turniej w Petersburgu. W rotacji trenera Mike'a Taylora zabrakło: Waczyńskiego, Gielo, Wojciechowskiego, Lampego, Slaughtera i Olejniczaka.

Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia. W pierwszej kwarcie zdobyli aż 27 punktów i wysforowali się na znaczne prowadzenie. Mateusz Ponitka, który dołączył do drużyny dopiero w Rosji, i Kamil Łączyński byli w tym czasie liderami, pod koszem skuteczny był Adam Hrycaniuk. Polacy do przerwy trafili sześć trójek i i mieli bardzo dobre 12/15 w rzutach wolnych.

Izrael odrobił nieco strat w drugiej kwarcie, a po trzeciej wyrównanej odsłonie, Biało-Czerwoni znów odskoczyli, triumfując ostatecznie 84:76. Świetną drugą połowę zanotował Karol Gruszecki, który podobnie jak Aaron Cel zdobyli po 14 punktów. Więcej, o "oczko", mieli tylko wspominani już: Ponitka i Łączyński.

Polacy trafili w całym meczu aż 12 trójek - po cztery Gruszecki i Łączyński. Mieli też 19 asyst i wyraźnie wygrali walkę na tablicach w stosunku 43:28. W sobotę o 13 zmierzymy się z gospodarzami turnieju, którzy w czwartek dostali łomot od Izraela 71:93.

Izrael - Polska 76:84 (16:27, 23:19, 19:20, 18:18)

Izrael: Yuval Zusman 15, Tamir Blatt 11, Nimrod Levi 8  Itay Segev 8, Jake Cohen 7, Timor Pasek 7, Rafael Menco 7, Gal Mekel 4, Tomer Ginat 3, Golan Gutt 2.

Polska: Mateusz Ponitka 15, Kamil Łączyński 15, Aaron Cel 14, Karol Gruszecki 14, Michał Sokołowski 9, Adam Hrycaniuk 6, Przemysław Zamojski 5, Mikołaj Witliński 3, Łukasz Kolenda 2, Marcel Ponitka 1.