Superliga: Scariolo zostanie zawieszony?

Drużyna CSKA Moskwa po raz drugi pokonała ekipę Chimki Moskwa. Jednak goście przez ponad 35 minut byli prowadzeni przez drugiego szkoleniowca tego teamu - Olega Meleschenko. Sergio Scariolo został bowiem ukarany dwoma przewinieniami technicznymi, w efekcie czego musiał opuścić ławkę rezerwowych. Niefrasobliwe zachowanie 48-letnia Włocha może mieć jednak znacznie gorsze konsekwencje. Scariolo może zostać zawieszony na dwa mecze.

Patryk Kurkowski

Chimki Moskwa przegrały w drugim spotkaniu finału rosyjskiej Superligi z CSKA Moskwa 64:76. Jednak przez ponad 35 minut ekipę wicemistrzów Rosji z ubiegłego roku prowadził Oleg Meleschenko. Sergio Scariolo, który jest pierwszym trenerem Chimki, już w 4. minucie meczu miał na swoim koncie dwa faule techniczne, a to oznaczało opuszczenie ławki rezerwowych.

Włoski szkoleniowiec został ukarany za rozmowy z sędziami. Scariolo nie zgadzał się bowiem z przyznaniem Maciejowi Lampe dwóch fauli oraz jednego Witalij Fridzonowi, a swoje niezadowolenie wyraził w obraźliwej dla arbitrów formie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 48-letni Sergio powinien zostać odsunięty na dwa spotkania od prowadzenia wicemistrzów Rosji. Losy Scariolo mają się jednak rozstrzygnąć jeszcze w piątek.

Zainteresowany odmówił komentarzy na temat zaistniałej sytuacji.

Przypomnijmy, że w rywalizacji do trzech zwycięstw, CSKA prowadzi 2:0.