Od wicemistrzów Polski do I ligi. Wzmocnienie Pruszkowa, ojciec będzie trenował syna

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / BM Slam Stal / Na zdjęciu: Michał Kierlewicz
Facebook / BM Slam Stal / Na zdjęciu: Michał Kierlewicz
zdjęcie autora artykułu

Michał Kierlewicz po roku występów na parkietach ekstraklasy opuszcza drużynę BM Slam Stali i wraca do Pruszkowa. Będzie grał u swojego ojca.

Michał Kierlewicz zebrał cenne doświadczenie, w barwach drużyny BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. Trenował pod okiem Emila Rajkovicia, rywalizował z klasowymi zawodnikami. 20-latek także w Ostrowie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, ale jeszcze przed jego rozpoczęciem zdecydował się na zmiany. Zależy mu na regularnych występach.

Obwodowy w Stalówce wystąpił w 10 meczach i spędzał na parkiecie średnio dwie i pół minuty, zdobywał 1,6 punktu. Uczył się na treningach od starszych kolegów, aczkolwiek w przyszłym sezonie chciałby rozwijać swoje umiejętności również w warunkach meczowych. Wybrał Pruszków, gdzie w przeszłości występował dla MKS Znicza.

Co ciekawe, trenerem Michała będzie jego ojciec, Andrzej Kierlewicz, który latem zamienił Polonię Warszawa właśnie na drużynę z Pruszkowa. Wcześniej Andrzej Kierlewicz był asystentem między innymi Wojciecha Kamińskiego, ten natomiast zastąpił Rajkovicia na stanowisku pierwszego trenera wicemistrzów Polski. Przed Michałem Kierlewiczem szybka aklimatyzacja, I liga stratuje już we wrześniu. Elektrobud-Investment ZB Pruszków w pierwszym spotkaniu czeka ponadto ciężkie zadanie. Ich rywalem będzie faworyzowana Jamalex Polonia 1912 Leszno.

- Dziękujemy Michałowi za jego pracę i zaangażowanie. Oczywiście życzymy powodzenia w nowym klubie. Liczymy na to, że podjęta przez Michała decyzja w pozytywny sposób wpłynie na rozwój jego kariery i w przyszłości wróci jeszcze do BM Slam Stali - czytamy na oficjalnym profilu wicemistrzów Polski.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek wykorzystał fatalny błąd rywala. Gol Polaka w przegranym meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: