Mistrzostwa Polski Juniorów U-18 - dzień IV

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Wrocław jest gospodarzem tegorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów i w sobotę zostały rozegrane kolejne mecze tego turnieju. Wygrywały drużyny MKS MOS Pruszków, TKM Włocławek, Korony Kraków i Śląska Wroclaw. W niedzielę mecz o 3. miejsce i finał.

O 7. miejsce:

W meczu o 7. miejsce prowadzenie zmieniało się niemal jak w kalejdoskopie. Po pierwszej kwarcie Znicz Jarosław prowadził 19:13, by następne dziesięć minut przegrać 12:21. Po przerwie jarosławianie ponownie doszli do głosu i trzecią kwartę wygrali w identycznym stosunku jak pierwszą i po 30 minutach gry prowadzili 50:47. To jednak nie zrobiło żadnego wrażenia na koszykarzach z Pruszkowa, którzy decydującą część gry wygrali 28:17, a cały mecz 75:67 i ostatecznie zajęli siódmą lokatę w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów U-18. Najlepszym zawodnikiem na boisku był koszykarz MKS - Michał Sokołowski, autor 28 punktów, 12 zbiórek i 4 przechwytów.

MKS MOS Pruszków - Znicz Jarosław 75:67 (13:19, 21:12, 13:19, 28:17)

MKS: Sokołowski 28, Poniatowski 12, Kwiatkowski 9, Romanowicz 8, Szczukowski 5, Duniec 4, Migdalski 3, Soboński 2, Wołosz 2, Jastrzębski 2, Tulczyński 0, Adamczewski 0.

Znicz: Dusiło 21, Gazarkiewicz 20, Wyka 9, Urban 7, Kamiński 6, Cukierda 4, Balicki 0.

O 5. miejsce:

TKM Włocławek już w pierwszej kwarcie prowadził z Novum Lublin różnica blisko 20 punktów i nie dawał rywalowi żadnych szans w meczu o piąte miejsce tego turnieju. Pierwsze 10 minut włocławianie wygrali aż 30:13, w drugiej kwarcie dołożyli siedem punktów przewagi i do przerwy było 45:21! Novum po zmianie stron zdołało zmniejszyć nieco straty, jednak ostatnia kwarta ponownie należała do TKM Włocławek. Ostatecznie zespół z Kujaw wygrał 78:59 i zajął piąte miejsce w całych rozgrywkach. Najlepszym strzelcem włocławskiego zespołu był Dawid Adamczewski, który zdobył 18 punktów. Po stronie lublinian wyróżnił się Sebastian Drążyk, autor 16 punktów i 10 zbiórek.

Novum Lublin - TKM Włocławek 59:78 (13:30, 8:15, 19:11, 17:22)

Novum: Drążyk 16, Podstawka 11, Gospodarek 9, Wiśniewski 7, Karolak J. 7, Krzeszowski 4, Ciechociński 3, Adameczek 2, Kozak 0, Górecki 0, Mróz 0, Karolak B. 0.

TKM: Adamczewski 18, Pietrzak 15, Michalak 14, Sadowski 10, Ziółkowski R. 9, Maciejewski 7, Słowiński 3, Ziółkowski M. 2, Mużyński 0, Rutkowski 0.

Półfinał nr 1:

Czarni Słupsk dobrze rozpoczęli pierwszy półfinałowy mecz tego turnieju przeciwko Koronie Kraków, a sam Robert Magnuszewski już po chwili miał sześć punktów i tyle samo zbiórek (z 10 całego zespołu). Później jednak zarówno Magnuszewski, jak i cały zespół Czarnych zaczęli grać słabiej, natomiast do głosu doszła Korona. W trzeciej kwarcie krakowianie rzucili rywalowi 27 punktów, tracąc zaledwie 13 i prowadzili już 67:55. W ostatniej części meczu koszykarze z południa polski dokończyli dzieła i wygrali cały mecz 83:65, dzięki czemu awansowali do finału Mistrzostw Polski Juniorów U-18. Świetny mecz rozegrał Wojciech Fraś, który zapisał na swoim koncie 21 punktów i 17 zbiórek.

Czarni Słupsk - Korona Kraków 65:83 (18:19, 24:21, 13:27, 10:16)

Czarni: Sobczyński 20, Długosz 12, Rzeczkowski 9, Ścigała 9, Magnuszewski 8, Osiński 4, Raczkowski 3.

Korona: Fraś 21, Tyran 16, Kumiszcza 14, Szumełda-Krzycki 14, Krawczyk 9, Czepczyk 5, Pabich 2, Janczura 2.

Półfinał nr 2:

Śląsk Wrocław już w pierwszej kwarcie uzyskał kilka punktów przewagi, które później stopniowo powiększał. Pierwsze dziesięć minut koszykarze z Dolnego Śląska wygrali 20:12 i to w zasadzie pozwoliło już im kontrolować przebieg meczu, tym bardziej, że każda następna kwarta również kończyła się zwycięstwem Śląska. To sprawia, że wrocławianie zmierzą się jutro w wielkim finale z drużyną Korony Kraków, a Turów Zgorzelec zagra o trzecie miejsce z ekipą Czarnych.

Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław 67:86 (12:20, 15:16, 23:27, 17:23)