NBA: 11 trójek w trzy kwarty?! Stephen Curry show!

Stephen Curry zdobył 51 punktów dla Golden State Warriors, którzy pokonali Washington Wizards 144:122. Gwiazdor kalifornijskiej drużyny dokonał tego w zaledwie trzy kwarty.

Jacek Konsek
Stephen Curry Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Stephen Curry

Stephen Curry oszalał! 11/16 za trzy i 51 punktów w zaledwie 32 minuty to wynik kosmiczny. Tego dnia jednak wszystko wychodziło gwiazdorowi Golden State Warriors. Rozpoczęło się już na rozgrzewce, kiedy to Curry wyrzucił piłkę wysoko w górę, ta odbiła się od parkietu i wpadła do kosza - coś niesamowitego! Później, w meczu kanonada trójek była prawdziwym popisem snajpera Wojowników, który dodatkowo miał 10/10 z linii rzutów wolnych. Mistrzowie NBA pokonali Washington Wizards 144:122.

Już do przerwy Curry miał 31 punktów na swoim koncie. Po raz dziesiąty w swojej karierze trafił co najmniej 10 trójek w jednym meczu. Warto dodać, że niespełna dwa lata temu to właśnie Curry ustanowił niepobity do dzisiaj rekord NBA, trafiając 13 rzutów z dalekiego dystansu. Nie ma więc żadnych wątpliwości - to strzelec wybitny.

5-0 to bilans Toronto Raptors, którzy wyrównali tym samym najlepszy start w historii klubu. Kanadyjski zespół pokonał przed własną publicznością Minnesotę Timberwolves 112:105, a Kawhi Leonard zdobywając 35 punktów okazał się najlepszym zawodnikiem spotkania.

- Jesteśmy na dobrej drodze. Wygraliśmy do tej pory wszystkie mecze i będziemy chcieli taką formę utrzymać jak najdłużej - powiedział Leonard, który otrzymał solidne wsparcie od reszty kolegów. Czterech z nich zakończyło zawody z przynajmniej 10 "oczkami" na koncie. Raps powtórzyli więc początku sezonu 2015/2016, a na dodatek pokonali Leśne Wilki po raz 15. z rzędu we własnej hali.

Statusem niepokonanych mogą pochwalić się także gracze Milwaukee Bucks. Kozły okazały się lepsze od Szóstek z Filadelfii, wygrywając 123:108. Ozdobą meczu były dwa triple-double: w wykonaniu Giannisa Antetokounmpo - 32 punkty, 18 zbiórek, 10 asyst oraz Bena Simmonsa - 14 punktów, 13 zbiórek i 11 asyst.

LeBron James odniósł pierwsze zwycięstwo jako zawodnik Los Angeles Lakers. Jeziorowcy pokonali na wyjeździe Phoenix Suns 131:113, a sam LBJ zapisał na swoim koncie 19 punktów, 10 asyst i siedem zbiórek. Dość niespodziewanie najlepszym strzelcem Lakers został Lance Stephenson, autor 23 oczek.