Złe informacje dla mistrzów NBA. Kontuzja Stephena Curry’ego

Lider Golden State Warriors nie dokończył czwartkowego spotkania z Milwaukee Bucks (111:134). Stephen Curry rozegrał najgorszy mecz w tym sezonie.

Jakub Artych
Stephen Curry Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Stephen Curry
Feralne zdarzenie miało miejsce w trzeciej kwarcie. Stephen Curry doznał kontuzji podczas próby zatrzymania akcji prowadzonej przez Erica Bledsoe i Giannisa Antetokounmpo. Według amerykańskich mediów, chodzi o naciągnięcie mięśnia przywodziciela w lewej nodze.

Curry od razu po zdarzeniu udał się do szatni. Do momentu odniesienia urazu grał jednak bardzo słabo. Trafił jedynie 5/14 rzutów z gry, w tym ani razu nie rzucił celnie z dystansu (0:4). To był jego najgorszy mecz w sezonie.

- W piątek przejdzie szczegółowe badania, po których usłyszy konkretną diagnozę - powiedział trener mistrzów Steve Kerr. Nie wiadomo jak długo może pauzować jeden z liderów Golden State Warriors.

Wojownicy mają kolejny problem do rozwiązania. W spotkaniu z Milwaukee Bucks nie wystąpili dwaj podkoszowi: Draymond Green oraz DeMarcus Cousins, który cały czas leczy kontuzję Achillesa. Z tego powodu ułatwione zadanie miał Giannis Antetokounmpo, który w zaledwie 26 minut zdobył 24 punkty i miał dziewięć zbiórek.

Mimo porażki, Golden State Warriors cały czas są liderem konferencji zachodniej. Po 12 meczach mają na koncie 10 zwycięstw. W najbliższym meczu zagrają u siebie z Brooklyn Nets.

Czy Golden State Warriors po raz kolejny zostaną mistrzami NBA?