VTB: syberyjska katastrofa Stelmetu! Fatalny mecz zielonogórzan w Krasnojarsku

Stelmet Zielona Góra przegrał na wyjeździe z Jenisejem Krasnojarsk 81:109 w niedzielnym meczu ligi VTB. Była to czwarta porażka zielonogórzan w tych rozgrywkach.

Jacek Konsek
zawodnicy Stelmet Enea BC WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: zawodnicy Stelmet Enea BC

To był bardzo słaby mecz w wykonaniu Stelmetu Zielona Góra, być może najgorszy w tym sezonie. Wyprawa na Syberię (ponad 5000 kilometrów) na długo zapadnie w pamięci podopiecznych trenera Jovovicia. Polska drużyna przez całe spotkanie spisywała się fatalnie i wyraźnie przegrała aż 81:109.

Już pierwsze minuty zwiastowały problemy Stelmetu. Seryjnie popełniane straty i dziurawa obrona okazały się wodą na młyn dla strzelców Jeniseja, którzy tego dnia podreperowali swoje statystyki. John Roberson zdobył 25 punktów i rozdał dziewięć asyst, będąc najlepszym graczem niedzielnej, jednostronnej batalii.

Stelmet już po kilku minutach przegrywał 12:28, a przed przerwą miał nawet 26 "oczek" straty. W żadnej z kwart zielonogórzanie nie nawiązali wyrównanej walki z Jenisejem, co gorsza: w drużynie nie było widać lidera, który mógłby pociągnąć zespół w trudnym momencie. W końcówce trzeciej odsłony po trafieniu Alexa Younga było 81:52, co było prawdziwą deklasacją.

W czwartej odsłonie Stelmet punktowali nawet gracze z dalekich rezerw Jeniseju. Co najgorsze: przez całe spotkanie nie było widać zęba, zadziorności i sportowej złości w ekipie z Zielonej Góry.

Po 15 punktów dla Stelmetu wywalczyli: Markel Starks, Darko Planinić i Boris Savović. Polski zespół popełnił jednak aż 21 strat! Należy mieć nadzieję, że tak słabych meczów w wykonaniu Stelmetu tym sezonie już nie będziemy oglądać. Poprawa jest potrzebna od razu, bowiem trzy kolejne mecze zielonogórzan to rywale dużo lepsi od Jeniseju: Zenit, Chimki i Lokomotiv.

Jenisej Krasnojarsk - Stelmet Enea BC Zielona Góra 109:81 (28:14, 24:17, 33:27, 24:23)

Jenisej: John Roberson 25, D'Angelo Harrison 18, Martins Meiers 16, Alex Young 12, Denis Zacharow 10, Artem Komissarow 7, Aleksandr Ławnikow 7, Gleb Gołdyrjew 5, Tyler Stone 4, Siergiej Mitusow 3, Igor Kanygin 2, Wasilij Zaworujew 0.

Stelmet: Darko Planinić 15, Markel Starks 15, Boris Savović 15, Gabe DeVoe 13, Adam Hrycaniuk 8, Łukasz Koszarek 6, Michał Sokołowski 6, Jarosław Mokros 3, Zeljko Sakic 0, Przemysław Zamojski 0.