VTB: nieudany wyjazd do Sankt Petersburga. Stelmet Enea BC z piątą porażką

Nie udał się wyjazd podopiecznych Ivana Jovovicia do Sankt Petersburga. Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał z faworyzowanym Zenitem 71:83. Goście w tabeli ligi VTB ustępują miejsca tylko wielkiej trójce... również z Rosji.

Krzysztof Kaczmarczyk
zawodnicy Stelmet Enea BC WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: zawodnicy Stelmet Enea BC
Zenit był faworytem i z roli tej wywiązał się bez większych problemów. Problemy zielonogórzan zaczęły się w końcówce pierwszej kwarty i od tego momentu gospodarze w pełni kontrolowali już pojedynek.

Po stronie Stelmetu Enea BC najlepiej w statystykach wypadli podkoszowi. Boris Savović uzbierał 17 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty. Wykorzystał jednak tylko 5 z 13 rzutów z gry. 13 "oczek" i 6 zbiórek dołożył z kolei Darko Planinić.

Gracze Igora Jovovicia mieli obiecujący początek. Zielonogórzanie rozpoczęli od prowadzenia 14:8 i w tym momencie ich gra się załamała. Zenit pierwszą kwartę zakończył serią 13:1, dzięki której objął prowadzenie, którego nie oddało już do końca.

Gospodarze szybko odskoczyli na 11 punktów, ale "trójka" do szatni Savovicia trzymała nadzieje Stelmetu Enea BC na korzystny wynik po zmianie stron. Gracze Zenitu szybko jednak po przerwie wzięli sprawy w swoje ręce - "połówkę" rozpoczęli od serii 7:0 i poszli za ciosem.

Po skutecznej akcji Philipa Scrubba faworyt prowadził rekordowo 68:49 i spokojnie "trzymał" zielonogórzan na dystansie. Ostatecznie Zenit wygrał różnicą 12 punktów i trzeba przyznać, że nie jest to zły wynik dla drużyny Jovovicia.

Wspomniany Scrubb był najlepszym graczem meczu, notując 16 "oczek" i 8 asyst. Swoje dołożył Jalen Reynolds (14 punktów i 8 zbiórek). Zenit grał bardzo pewnie i kontrolował piłkę notując zaledwie 7 strat.

Zenit Sankt Petersburg - Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:71 (21:15, 21:22, 26:15, 15:19)

Zenit: Evgeny Voronov 16, Philip Scrubb 16, Jalen Reynolds 14, Sergey Karasev 13, Vladislav Trushkin 9, Anton Pushkov 6, Vadim Panin 4, Jarrod Uthoff 3, Marko Simonović 2, Evgeny Valiev 0, Kirill Konovalov 0.

Stelmet Enea BC: Boris Savović 17, Darko Planinić 13, Michał Sokołowski 10, Przemysław Zamojski 9, Łukasz Koszarek 9, Zeljko Sakić 5, Markel Starks 4, Adam Hrycaniuk 3, Gabe DeVoe 1, Filip Matczak 0.