NBA: Nuggets z najwyższą w historii wygraną nad Lakers!

Denver Nuggets pokonali Los Angeles Lakers 117:85, notując najwyższą w historii klubu wygraną nad zespołem z Kalifornii. Tymczasem Toronto Raptors zwyciężyli już szósty raz z rzędu.

Jacek Konsek
LeBron James Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: LeBron James

32-punktowa wygrana jest najwyższa w historii klubu z Kolorado i o trzy punkty przewyższa zwycięstwo z 1993 roku, kiedy to Nuggets okazali się lepsi od Lakers o 29 punktów. Tym razem koszykarze z Denver świetnie spisywali się w defensywie, zatrzymując Jeziorowców na zaledwie 85 "oczkach". Goście zanotowali katastrofalne 5/35 w rzutach za trzy punkty. Dwie ostatnie kwarty padły łupem gospodarzy aż 59:35.

Tylko 14 punktów (5/15 z gry) zdobył LeBron James - najmniej w całym sezonie. Najskuteczniejszy w ekipie przyjezdnych okazał się Kyle Kuzma, autor 21 "oczek". Wśród zwycięzców aż trzech graczy zapisało na swoim koncie 20 punktów - Paul Millsap, Jamal Murray i Malik Beasley.

Koszykarze Toronto Raptors śrubują najlepszy bilans w NBA (18-4). W Memphis pokazali wielki charakter, bowiem do przerwy przegrywali 59:71, a w trzeciej odsłonie różnicą nawet 17 punktów, a mimo tego potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trafili 10/17 za trzy (18/33 w całym meczu) w drugiej połowie i odnieśli szóstą kolejną wygraną.

Kyle Lowry z 24 punktami i sześcioma asystami był najlepszym zawodnikiem spotkania. Dość niespodziewanie Fred VanVleet dołożył 18 oczek przy 6/6  gry, w tym 3/3 za trzy. Lider Kawhi Leonard zapisał na swoim koncie 17 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst. Gospodarzom na nic zdał się świetny występ Marca Gasola - 27 punktów.

Pozytywne wrażenie pozostawiają po sobie Detroit Pistons, którzy notują dobry początek sezonu i wygrywają mecze z teoretycznie słabszymi ekipami. Tym razem okazali się lepsi od New York Knicks, a Blake Griffin z 30 punktami na koncie okazał się najlepszym graczem spotkania.

- Chcemy udowodnić naszym fanom kim jesteśmy. Chcemy również żeby mieli poczucie, że dobrze wydają swoje ciężko zarobione pieniądze - powiedział trener Dwane Casey, odnosząc się do wypełnionej w zaledwie 60 procentach hali w Detroit.