NBA: Nuggets znów pokonali Raptors. Świetna końcówka Murraya

W starciu dwóch liderów konferencji w NBA lepsi okazali się koszykarze Denver Nuggets. Zespół z Kolorado pokonał Toronto Raptors 95:86.

Jacek Konsek
Jokić, Craig i Leonard Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jokić, Craig i Leonard

Denver Nuggets nikogo się nie boją! Pokonali w tym sezonie już m.in. Golden State Warriors, Boston Celtics a w poniedziałek po raz drugi Toronto Raptors - najlepszą obecnie drużynę w NBA. Zadecydowała o tym świetna czwarta kwarta, wygrana przez Nuggets 27:14. Szalał w niej Jamal Murray, który 15 ze swoich 19 punktów wywalczył właśnie w tej odsłonie. 26 punktów, dziewięć zbiórek i cztery asysty dołożył Nikola Jokić.

Gospodarze jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywali 57:70, ale potrafili się podnieść i odnieść 10 zwycięstwo w ostatnich 12 grach. Bilans 20-9 i prowadzenie w Konferencji Zachodniej to jak policzyli amerykańscy statystycy, najlepsze osiągniecie Nuggets od 1984 roku. Warto dodać, że w zespole z powodu kontuzji wciąż brakuje kilku kluczowych zawodników: Harrisa, Millsapa i Bartona.

John Wall rozegrał najlepszy mecz w sezonie, notując 40 punktów, 14 asyst i sześć zbiórek w zwycięskim spotkaniu przeciwko Los Angeles Lakers. Co warto podkreślić, Czarodzieje pokonali wyżej notowanego rywala mimo sporych braków w rotacji. Nie zagrali bowiem kontuzjowani Dwight Howard i Otto Porter, z kolei Kelly Oubre oraz Austin Rivers są blisko odejścia do innego klubu.

Najlepszy mecz Walla zbiegł się z najgorszym występem LeBron James. Triple-double w poprzednim spotkaniu, a tym razem tylko 13 punków przy fatalnej skuteczności 5/16 z gry. - Jesteśmy drużyną, której silne punkty to energia i głębia składu. W tym meczu nie zaprezentowaliśmy nic z tych atutów - powiedział James.

Trzecie w sezonie triple-double Bena Simmonsa (22 punkty, 14 asyst i 11 zbiórek) pozwoliło Philadelphii 76ers pokonać na wyjeździe Cleveland Cavaliers 128:105. 24 "oczka" dołożył Joel Embiid a 19 miał Jimmy Butler, który powrócił do składu Szóstek po dwóch spotkaniach przerwy spowodowanej urazem.

Cavs prowadzili w drugiej kwarcie 44:34, ale później dominowali przyjezdni. Zakończyli tę część serią 31:14, a ostatnią kwartę wygrali aż 39:20. Sixers zajmują 4. miejsce na Wschodzie, z kolei Cavs mają identyczny bilans jak Chicago Bulls - 7-23.