King James ustanawia nowy rekord

LeBron James złamał kolejny rekord. W wieku zaledwie 23 lat został najlepszym strzelcem w historii Cleveland Cavaliers, poprawiając rekord Brada Daugherty'ego sprzed 14 lat! Minionej nocy gwiazdor Kawalerzystów zdobył 29 punktów w wygranym spotkaniu z Toronto Raptors i z liczbą 10414 punktów jest od wczoraj najlepszym strzelcem drużyny z Ohio. Tymczasem po serii dwóch porażek zwycięstwo odniosło Houston Rockets, które pokonało na wyjeździe Golden State Warriors 109:106. Wygrana ta z kolei najbardziej cieszy... Denver Nuggets.

Jacek Konsek

- Myślę, że moja mama jest dumna ze mnie. - mówił James tuż po końcowej syrenie. Urodzony 30 grudnia 1984 roku zawodnik w zaledwie swoim 5 sezonie na parkietach NBA zdołał uzbierać 10414 punktów, co jest wynikiem o 25 lepszym od poprzedniego rekordu Brada Daugherty'ego. - Mi zajęło 13 lat uzbieranie 10000 punktów. To pokazuje jakim on jest talentem. Myślę, że stać go na co najmniej 30000 punktów - przyznał po meczu silny skrzydłowy Cavs Joe Smith. Bohater wczorajszego dnia zdobył 23 punkty w drugiej połowie, z czego 11 w ostatnich 7 minutach. W niezwykle wyrównanej końcówce więcej szczęścia dopisało gospodarzom, którzy wygrali po raz 9 z rzędu we własnej hali i umocnili się na 4 miejsce w Konferencji Wschodniej.

Po wspaniałej serii 22 kolejnych zwycięstw pozostały już tylko wspomnienia i dalsza walka o niepewny jeszcze start w rozgrywkach play off. Po dwóch porażkach z rzędu Rakiety w końcu zeszły z parkietu w roli zwycięzców, po świetnym spotkaniu w Oracle Arena. Walczące o utrzymanie 8 pozycji na Zachodzie Golden State Warriors było o krok od wygranej, lecz tym razem bohaterem gości okazał się Bobby Jackson. Doświadczony rozgrywający, sprowadzony niedawno z New Orleans Hornets, trafił dwie kluczowe trójki w końcówce czwartej kwarty, które okazały się zbawienne dla podopiecznych Ricka Adelmana. Wśród miejscowych brylował obwodowy duet Monta Ellis - Baron Davis, który uzbierał w sumie 51 punktów.

Porażkę Wojowników wykorzystało Denver Nuggets, które także przerwało serię 2 porażek z rzędu. Minionej nocy podopieczni George'a Karla wdali się w strzelecki pojedynek z New Jersey Nets i go minimalnie wygrali. - Graliśmy słabo, przegraliśmy 2 mecze z rzędu na wyjeździe i chcieliśmy zrobić wszystko, aby ten mecz wygrać. - powiedział Allen Iverson (26 punktów i 9 asyst), który był jednym z głównych autorów wygranej. W trzeciej kwarcie przyjezdni prowadzili różnicą już 17 punktów, lecz Vince Carter i spółka włączyli piąty bieg i odrobili wszystkie straty. Początek ostatniej odsłony należał już jednak do Denver, wśród dobre zawody rozegrał litewski skrzydłowy Linas Kleiza - 23 punkty, w tym 5 razy za trzy punkty.