EBL: kolejna setka Arki Gdynia. Łatwa wygrana faworyta

Trzecią wygraną z rzędu zanotowali koszykarze Arki Gdynia. Trójmiejski zespół w niedzielnym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi pokonał przed własną publicznością HydroTruck Radom 100:73.

Jacek Konsek
Obie Trotter i Deividas Dulkys PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Obie Trotter i Deividas Dulkys

Arka, nadal bez kontuzjowanego Roberta Upshawa, nie mogła sobie pozwolić na wpadkę. W czołówce Energa Basket Ligi nadal duży ścisk i tak pewnie zostanie do końca sezonu zasadniczego. Gdynianie mają realne szanse na przystąpienie do play-off z 1. pozycji, lecz muszą ogrywać niżej notowanych rywali. Tak jak w niedzielny wieczór z HydroTruck Radom. Drużyna trenera Frasunkiewicza po raz trzeci w bieżących rozgrywkach osiągnęła barierę 100 punktów, wyraźnie pokonując przeciwnika różnicą 27 "oczek".

Gospodarze od początku postawili na ofensywę. Sześć celnych trójek w pierwszej kwarcie pozwoliło odskoczyć na 16-punktowe prowadzenie. Nie do zatrzymania w tej części gry był Deividas Dulkys, który w kilka minut zdobył 14 punktów, trafiając cztery razy z dalekiego dystansu. Gdynianie odskoczyli w drugiej odsłonie na 19 "oczek", ale HydroTruck nie dawało za wygraną.

Seria 10:0 i zmniejszenie deficytu do 10 punktów to najlepszy fragment w wykonaniu podopiecznych trenera Witki. Trotter i Sanadze byli w tym czasie skuteczni w ofensywie. Obaj zresztą okazali się najlepszymi strzelcami zespołu z Radomia, zdobywając wspólnie 40 punktów.

Po przerwie trójmiejska ekipa włączyła piąty bieg i w kilka minut ponownie odskoczyła na bezpieczną odległość. Po 1/8 za trzy w drugiej kwarcie, znów zaczęły wpadać rzuty zza linii 6,75m -  trafiali Florence, Szubarga, a nawet Kamiński. Zrobiło się szybko 64:44, a w czwartej odsłonie nawet 80:50.

Tylko 73 punkty HydroTruck to ich najgorszy wynik w tym roku. Goście popełnili jednak aż 20 strat. Warto podkreślić kolejny bardzo dobry występ Dudy Sanadze. Gruzin po raz trzeci z rzędu osiągnął barierę 20 punktów, notując 24 "oczka" i sześć zbiórek.

Arka Gdynia - HydroTruck Radom 100:73 (31:15, 14:20, 29:15, 26:23)

Arka: Deividas Dulkys 17, Josh Bostic 16, Krzysztof Szubarga 14, James Florence 12, Dariusz Wyka 9, Jakub Garbacz 9, Filip Dylewicz 7, Adam Łapeta 7, Marcel Ponitka 6, Grzegorz Kamiński 3, Maciej Leszczyński 0.

HydroTruck: Duda Sanadze 24, Obie Trotter 16, Cullen Neal 13, Jakub Parzeński 8, Artur Mielczarek 7, Carl Lindbom 5, Marcin Piechowicz 0, Wojciech Wątroba 0, Daniel Wall 0, Mateusz Szczypiński 0.