NBA: drużyna LeBrona wygrała Mecz Gwiazd, Kevin Durant z nagrodą MVP

Drużyna LeBrona Jamesa pokonała zespół Giannisa Antetokounmpo 178:164 podczas Meczu Gwiazd rozgrywanego w Charlotte. Statuetka dla MVP tego spotkania trafiła w ręce Kevina Duranta.

Piotr Szarwark
Kevin Durant Getty Images / Streeter Lecka / Na zdjęciu: Kevin Durant
Zgodnie z wprowadzonymi rok temu zmianami w formacie Meczu Gwiazd, naprzeciwko siebie stanęły drużyny wybrane przez dwóch kapitanów - zawodników, którzy uzyskali najwięcej głosów. Ten zaszczyt przypadł LeBronowi Jamesowi oraz Giannisowi Antetokounmpo. Po raz drugi z rzędu triumfowała drużyna LeBrona (178:164).

Kwestia wyniku wcale nie była taka oczywista, bo ekipa Giannisa w pewnym momencie rywalizacji osiągnęła nawet 20-punktową przewagę. LeBron i spółka pozwolili rywalom na zdobycie aż 95 punktów w pierwszej połowie meczu, ale w drugiej znacznie poprawili defensywę, ograniczając przeciwników do zdobycia 69 "oczek". To był jeden z kluczy do odrobienia strat.

Obie drużyny oddały w tym starciu łącznie 167 rzutów za trzy, a 35 z nich trafił zespół LeBrona, ustanawiając tym samym nowy rekord All-Star Game. Indywidualnie wśród zwycięzców spisał się natomiast Kevin Durant - autor 31 punktów, 7 zbiórek i 2 asyst. To właśnie w jego ręce, po raz drugi w karierze, trafiła statuetka dla MVP Meczu Gwiazd.

- Nie chcieliśmy tego przegrać. Wiedzieliśmy, że mamy w drużynie utalentowanych graczy i możemy dokonać wielu rzeczy. Zmieniliśmy grę po stronie defensywnej, a grupa, która zamykała trzecią kwartę, odmieniła nasze poczynania - skomentował Durant.

Klay Thompson wniósł z ławki 20 punktów dla triumfatorów, natomiast LeBron i Kawhi Leonard dołożyli po 19 "oczek". W decydującej kwarcie to jednak Durant był nieomylny (4/4 z gry) i to w dużej mierze za jego sprawą tak potoczyły się losy prestiżowej rywalizacji.

Wśród przegranych najlepiej spisał się kapitan, Giannis Antetokounmpo. Grek spędził na parkiecie 27 minut i w tym czasie zapisał obok swojego nazwiska 38 punktów (17/23 z gry), 11 zbiórek oraz 5 asyst. Po 20 "oczek" do dorobku drużyny dołożyli Paul George oraz Khris Middleton, natomiast po 17 punktów dopisali Stephen Curry i Russell Westbrook.

Team LeBron - Team Giannis 178:164 (37:53, 45:42, 50:36, 46:33)
(Durant 31, James 19, Leonard 19 - Antetokounmpo 38, George 20, Middleton 20)