Wrocław zdominował nagrody w I lidze. Olek Dziewa MVP, Tomasz Niedbalski trenerem sezonu

Aleksander Dziewa MVP, Tomasz Niedbalski najlepszym trenerem, a jego WKK największym zaskoczeniem sezonu - właśnie tak wyglądają nagrody, które przyznali trenerzy wszystkich pierwszoligowych ekip. Wybrali oni również najlepszą piątkę rozgrywek.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
zespół WKK Wrocław Materiały prasowe / WKK Wrocław / Na zdjęciu: zespół WKK Wrocław
Tradycyjnie, pomiędzy końcem sezonu zasadniczego a początkiem play-offów i play-outów trenerzy wszystkich zespołów na zapleczu ekstraklasy, dokonują wyboru najlepszych. Głosują w kilku kategoriach. Wybierają MVP, najlepszego szkoleniowca, największe drużynowe zaskoczenie oraz najlepszą piątkę. Tym razem dwie najważniejsze nagrody powędrowały w ręce Aleksandra Dziewy i Tomasza Niedbalskiego, czyli szkoleniowca WKK Wrocław - drużyny, która została zresztą uznana zaskoczeniem rozgrywek.

Dokładnie tyle samo głosów, co wrocławianie, zgarnął Górnik Trans.eu Wałbrzych, jednak o zwycięzcy zadecydowała wyższa pozycja w tabeli. Mimo wszystko nie będzie nadużyciem, jeśli stwierdzimy, że zwycięzcami tej kategorii można uznać obie te drużyny. Owszem, wyżej sezon zakończyło WKK (5. miejsce), ale dokładnie taki sam bilans mieli Górnicy, którzy finiszowali na 8. pozycji. W dodatku w sezonie zasadniczym zespoły podzieliły się wygranymi.

Czytaj także: Najlepsza piątka I ligi wg WP SportoweFakty

Dużo bardziej wyraźnymi triumfatorami swoich kategorii byli za to wspomniani już Olek Dziewa i Tomek Niedbalski. Pierwszy z nich zdobył 12 na 14 możliwych głosów, bowiem nie mógł na niego głosować jego trener, czyli Radosław Hyży. Innego wyboru zresztą trudno było się spodziewać, gdyż podkoszowy FutureNet Śląska Wrocław dominował przez cały sezon. Drugi na liście Marcin Flieger zgarnął... 2 głosy, a po jednym otrzymali Filip Małgorzaciak i Patryk Pełka.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Zwolnienie Nawałki odbyło się w pośpiechu. "To trochę żenujące"

Wybór trenera nie był już rzeczą tak oczywistą, a poza tym typy innych rozłożyły się aż na siedmiu szkoleniowców. Niedbalski zdystansował Mantasa Cesnauskisa, Radosława Hyżego, Marcina Radomskiego, Grzegorza Skibę, Dariusza Kaszowskiego i Andrzeja Kierlewicza. Trener WKK podzielił się w social mediach bardzo emocjonalnym komentarzem, w którym podkreślił, że spora część tego wyróżnienia należy także do jego najbliższych współpracowników.


Standardowo, wybrana została także najlepsza piątka. Znaleźli się w niej Marcin Flieger, Norbert Kulon, Filip Małgorzaciak, Aleksander Dziewa i Piotr Niedźwiedzki. Bardzo bliski pierwszego składu był również Jakub Patoka, który uzbierał taką samą liczbę głosów jak rozgrywający FutureNet Śląska, ale - podobnie jak w kwestii zaskoczenia - zadecydowała wyższa pozycja w tabeli.

Czytaj także: Najlepsza "młoda piątka" w I lidze wg WP SportoweFakty

Wyniki głosowania:

MVP sezonu zasadniczego 2018/2019:
Aleksander Dziewa (12 głosów)
Marcin Flieger (2)
Filip Małgorzaciak (1)
Patryk Pełka (1)

Najlepszy trener sezonu zasadniczego 2018/2019:
Tomasz Niedbalski (6)
Mantas Cesnauskis (3)
Radosław Hyży (2)
Marcin Radomski (2)
Grzegorz Skiba (1)
Dariusz Kaszowski (1)
Andrzej Kierlewicz (1)

Drużyna, której postawa była największym zaskoczeniem w sezonie 2018/2019:
WKK Wrocław (5)
Górnik Trans.eu Wałbrzych (5)
STK Czarni Słupsk (3)
Enea Astoria Bydgoszcz (2)
Pogoń Prudnik (1)

Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2018/2019:
Aleksander Dziewa (10)
Marcin Flieger (9)
Piotr Niedźwiedzki (9)
Filip Małgorzaciak (8)
Norbert Kulon (6)

Jakub Patoka (6)
Patryk Pełka (4)
Michał Jankowski (4)

Która drużyna była większym zaskoczeniem sezonu zasadniczego w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×