NBA. Celtics na prowadzeniu. Świetna trzecia kwarta dała triumf nad Pacers

Boston Celtics pokonali Indianę Pacers 84:74 i objęli prowadzenie (1-0) w ćwierćfinale play-off Konferencji Wschodniej NBA.

Jacek Konsek
Kyrie Irving Getty Images / Adam Glanzman / Na zdjęciu: Kyrie Irving

Nie było to wielkie widowisko na rozpoczęcie play-off pomiędzy czwartą i piątą drużyna sezonu zasadniczego na Wschodzie. Gospodarze zanotowali 36,4-procentową skuteczność w rzutach z gry i popełnili 20 strat, z kolei goście jeszcze gorszą, bo zaledwie 33,3 proc, z czego 6/27 w rzutach za trzy.

O wszystkim zadecydowała trzecia kwarta, którą Celtics rozpoczęli od stanu 11:1, a wygrali tę część aż 26:8. Wisienką na torcie na koniec tej odsłony był buzzer beater sponad ośmiu metrów w wykonaniu Terry'ego Roziera. Osiem punktów w trzeciej kwarcie to najgorszy wynik w historii drużyny ze stanu Indianapolis, a 29 "oczek" w drugiej połowie to najgorsze osiągniecie w bieżących rozgrywkach.

Marcus Morris zagrał najlepszy mecz od miesiąca, zdobywając 20 punktów i siedem zbiórek. Kyrie Irving zakończył spotkanie również z 20 "oczkami" choć miał mizerne 6/17 z gry. Al Horford dołożył 10 punktów, 11 zbiórek i pięć asyst. W szeregach gości dość niespodziewanie liderem punktowym był Cory Joseph - 14. Poniżej oczekiwań zagrali liderzy Pacers: Bogdanovic, Turner, czy Sabonis.

Mecz numer dwa w czwartek. Początek spotkania o godzinie 1. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.