Anwil - Polski Cukier. Ciemności w Hali Mistrzów. Finał EBL przerwany na ponad godzinę!

Wielka awaria prądu we Włocławku spowodowała, że szósty mecz finałowy został przerwany na ponad godzinę. Były nerwowe dyskusje i rozważania, ale ostatecznie usterkę udało się naprawić. Anwil wygrał z Polskim Cukrem 103:85.

Karol Wasiek
koszykarze Anwilu i Polskiego Cukru PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: koszykarze Anwilu i Polskiego Cukru
Pod koniec rozgrzewki przed drugą połową w Hali Mistrzów zgasła spora część świateł. Nie było to jednak wina organizatorów, bo awaria powstała na terenie całego miasta. - Usterka ma charakter regionalny - informował spiker zawodów.

Pierwsze informacje były bardzo niepokojące, bo mówiły, że przerwa w dostawie prądu na terenie Włocławka może potrwać... nawet kilka godzin!

Atmosfera w Hali Mistrzów zrobiła się bardzo napięta. Prezes ligi Radosław Piesiewicz nerwowo przechadzał się po parkiecie, analizując sytuację wraz z komisarzem zawodów i ludźmi z Polskiej Ligi Koszykówki. Rozmawiał też z przedstawicielami klubów.

Dyskutowano, co ewentualnie zrobić w przypadku, gdy nie uda się na nowo uruchomić świateł. Było kilka wariantów, a najczarniejszy scenariusz zakładał odwołanie meczu i przełożenie go na inny dzień. Podobno w grę wchodził piątek, co skutkowałoby tym, że ewentualny siódmy mecz odbyłby się w niedzielę w Toruniu. Podobno toruński klub otrzymał zapytanie o dostępność hali w tym terminie.

Było nerwowo, ale ostatecznie usterkę po ponad godzinie udało się naprawić. Koszykarze wrócili na parkiet z szatni. To tam nasłuchiwali wiadomości. - Cały czas staraliśmy się trzymać odpowiednią koncentrację. Prowadziliśmy rozgrzewkę na korytarzu - mówił po meczu skrzydłowy Aaron Cel, który od razu uciął dodał: nie przegraliśmy, bo zgasło światło. Po prostu graliśmy źle. Byliśmy tego dnia znacznie gorsi od Anwilu.

Włocławianie tę przerwę wykorzystali na udoskonalenie kwestii taktycznych. - Pokazaliśmy zawodnikom te rzeczy, które robili dobrze, ale też te, w których byli niedokładni, i po których wynikały błędy. Myślę, że ta przerwa zadziałała na naszą korzyść. Warto też wspomnieć o fizjoterapeutach, którzy zrobili swoje - skomentował trener Igor Milicić.

Anwil wygrał z Polskim Cukrem 103:85 i doprowadził do wyrównania w serii finałowej. Decydujące o mistrzostwie Polski siódme spotkanie zostanie rozegrane w piątek 14 czerwca w Arenie Toruń. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:00.