Rozszerzona reprezentacja Polski po kolejnym turnieju w Chinach. Tym razem wygrała dwa mecze

Rozszerzona reprezentacja Polski koszykarzy, przebywająca obecnie w Chinach, ma za sobą kolejny turniej towarzyski. Tym razem podopieczni Artura Gronka zakończyli go z bilansem 2-1.

Dawid Siemieniecki
Michał Nowakowski Newspix / Wojciech Figurski / Na zdjęciu: Michał Nowakowski
Tym razem bezsprzecznym liderem polskiej reprezentacji był Michał Nowakowski. 31-letni skrzydłowy wszystkie trzy spotkania zakończył jako najlepszy strzelec biało-czerwonych. Niestety, nie przyniosło to kadrze Artura Gronka kompletu zwycięstw. Po pierwszym turnieju, w którym Polska nie doznała porażki, tym razem zanotowała bilans 2-1.

Tym razem najłatwiejszy okazał się pojedynek z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, który zakończył się wynikiem 79:66 na korzyść "Kadry B". - Męczyliśmy się do końca pierwszej połowy, w drugiej postawiliśmy twardszą obronę, przez co zdobywaliśmy dużo łatwych punktów. Wszystko ułożyło się ostatecznie po naszej myśli - stwierdził po meczu Jakub Kobel, cytowany przez KoszKadra.pl.

Dzień później było już nieco trudniej, gdyż Nowakowski i spółka po męczarniach wygrali 85:84 z Chinami. Polacy znów dużo lepiej zaprezentowali się po zmianie stron, wygrywając łącznie trzecią i czwartą kwartę wynikiem 53:40. - Przez całe spotkanie musieliśmy gonić wynik. Po raz kolejny pokazaliśmy jednak charakter i wolę walki - zaznaczył po spotkaniu Daniel Gołębiowski.

Równie trudną przeprawę podopieczni Gronka mieli dzień później, ale tym razem szczęście było już po stronie rywali. Dla odmiany Polska dużo lepiej grała przed przerwą, za to w drugich 20 minutach solidniej wyglądała już Litwa, która wygrała 72:71. - Popełniliśmy dzisiaj za dużo strat - ponad 20 - a w takiej sytuacji trudno wygrać. Nie załamujemy się, postaramy się odegrać w kolejnych meczach - podkreślił Paweł Dzierżak.

Rozszerzona reprezentacja ma przed sobą jeszcze jeden turniej, w którym po raz kolejny zmierzy się z tymi samymi przeciwnikami. Po sześciu meczach jest jednak nieźle. Polacy legitymują się bowiem bilansem 5-1.

Wyniki rozszerzonej kadry Polski podczas drugiego turnieju w Chinach:

Polska - Stany Zjednoczone 79:66
Najwięcej punktów dla Polski: Nowakowski 20, Dziemba 14, Zębski 10.

Chiny - Polska 84:85 (22:18, 22:14, 20:26, 20:27)
Najwięcej punktów dla Polski: Nowakowski 22, Dutkiewicz 19, Gołębiowski 10, Dziemba 10.

Litwa - Polska 72:71 (18:20, 17:22, 21:18, 16:11)
Najwięcej punktów dla Polski: Nowakowski 13, Zębski 11, Dutkiewicz 11.

Czy któryś z koszykarzy obecnej rozszerzonej kadry znajdzie kiedyś miejsce w pierwszej reprezentacji?