NBA. Trzęsienie ziemi przerwało mecz Ligi Letniej w Las Vegas!

Pierwszy dzień Ligi Letniej NBA w Las Vegas miał stać pod znakiem debiutu Ziona Williamsona w barwach New Orleans Pelicans. W czasie trwanie tego spotkania w hali Thomas and Mack Center zatrzęsła się ziemia!

Jacek Konsek
Zion Williamson Getty Images / Ethan Miller / Na zdjęciu: Zion Williamson
Trzęsienie ziemi miało miejsce na osiem minut przed końcem czwartej kwarty spotkania pomiędzy New Orleans Pelicans a New York Knicks. Było wyczuwalne w całej hali w Las Vegas, w której zasiadało około 18 tysięcy widzów. W powtórkach tego momentu widać jak faluje ogromny telebim pod kopułą hali. Spotkanie zostało przerwane i przełożone na sobotę. Trzęsienie ziemi o sile 6,9 miało swoje epicentrum w Ridgecrest, około 400 kilometrów na Zachód od Las Vegas.

Co ciekawe, równoległe trwający mecz w znajdującej się tuż obok hali Cox Pavilion pomiędzy Orlando Magic a San Antonio Spurs odbywał się bez żadnych zakłóceń, jednak po kilkudziesięciu minutach przerwano także i to spotkanie.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia zmagań miało być bezpośrednie starcie Ziona Williamsona i RJ Barretta, czyli jedyni i trójki z niedawnego draftu. Obaj byli gracze uczelni Duke stanęli na przeciwko siebie w meczu New Orleans Pelicans z New York Knicks, a na trybunach wypełnionej po brzegi hali pojawili się m.in. LeBron James czy Floyd Mayweather. Zion spędził w grze tylko dziewięć minut, zdobywając 11 punktów (4/9 z gry) i trzy zbiórki. W pierwszej kwarcie wyrwał piłkę z rąk Kevina Knoxa i zakończył akcję efektownym wsadem w swoim stylu. Po zderzeniu kolanami z jednym z rywali nie zagrał już w drugiej połowie. Barrett dla Knicks zdobył 10 punktów i pięć zbiórek, choć miał fatalną skuteczność 4/18 z gry.

W innych spotkaniach najciekawiej było w starciu Szóstek z Kozłami, które zakończyło się wygraną tych pierwszych 107:106. Wybrany z 54 numerem draftu Marial Shayok zdobył 19 punktów i miał cztery zbiórki. Daniel Gafford (38 numer draftu) efektownie przywitał się z kibicami Chicago Bulls, prowadząc swój zespół do wygranej nad Los Angeles Lakers 96:76. Podkoszowy zapisał na swoim koncie 21 punktów i 10 zbiórek.

W Las Vegas formę do mistrzostw świata szlifuje reprezentacja Chin - rywal polskich koszykarzy w grupie A. Azjaci w pierwszym spotkaniu przegrali aż 62:103 z Miami Heat. Wang Zhelin skompletował double-double w postaci 12 punktów i 14 zbiórek, z kolei Zhao Rui dołożył 10 "oczek". Wybrany z 11 numerem draftu Tyler Herro z 23 punktami był najlepszym graczem Heat.

Nieco lepiej spisała się reprezentacja Chorwacji, która przegrała z Detoit Pistons 80:96. Co ciekawe, najlepszym strzelcem ekipy z Bałkanów był znany z gry w Stelemcie Enea BC Zielona Góra Zeljko Sakić, autor 17 punktów.