ME U18K: ofensywny popis Polek. Biało-Czerwone pokonały Belgijki

Być może najlepszy mecz podczas mistrzostw w Sarajewie mają za sobą reprezentantki Polski. Biało-Czerwone trafiły m.in. 12 razy zza łuku i pokonały Belgijki 82:73.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Znakomita skuteczność w rzutach z dystansu i pełna dominacja w walce na tablicach - to dwa elementy, które pozwoliły podopiecznym Macieja Gordona cieszyć się z trzeciej wygranej na mistrzostwach Europy.

Mecz dwoma "trójkami" otworzyła Emilia Kośla, a potem "szpilki" rywalkom wbijała przede wszystkim Magdalena Szymkiewicz. Biało-Czerwone w pierwszej połowie punktowały jak w transie - przed przerwą zdobyły aż 54 punkty.

Po zmianie stron obie ekipy spuściły z tonu patrząc na skuteczność. Polki długo kontrolowały wynik, ale w końcówce kilka strat dało nadzieję rywalkom, zmniejszyły różnicę do 5 "oczek" (68:73). Wtedy jednak dwa ciosy wyprowadziła Szymkiewicz i nasze reprezentantki nie dały sobie wydrzeć triumfu.

Szymkiewicz zakończyła pojedynek z dorobkiem 29 punktów. 17 dołożyła Kośla. Wielką pracę "na deskach" zrobiły Kamila Borkowska i Aleksandra Pszczolarska, które zaliczyły po 17 zbiórek. Generalnie walkę na tablicach Polki wygrały 52:36 - zanotowały aż 21 zbiórek w ataku.

Cieszyć musi również skuteczność w rzutach zza łuku. Biało-Czerwone wykorzystały 12 z 23 prób. Brylowała w tym elemencie Szymkiewicz, która wykorzystała 6 z 9 swoich rzutów.

Rywalkami Polek w meczu o 9. miejsce będą Białorusinki, które w swoim spotkaniu okazały się lepsze od rywalek z Izraela wygrywając 72:62.

Polska - Belgia 82:73 (21:19, 33:23, 12:13, 16:18)

Punkty dla Polski: Magdalena Szymkiewicz 29, Emilia Kośla 17, Aleksandra Pszczolarska 9 (17 zb), Zuzanna Kulińska 9, Alicja Rogozińska 8, Kamila Borkowska 6 (17 zb), Julia Bazan 4, Weronika Piechowiak 0, Natalia Kurach 0, Aleksandra Ustowska 0.

Czy Polki zakończą turniej w Sarajewie na 9. miejscu?