ME U-20: kolejna lekcja dla Polaków. Grecy rozbili Biało-Czerwonych

Drugie spotkanie i druga wysoka porażka. Kolejny mecz na mistrzostwach Europy U-20 w koszykówce mężczyzn - delikatnie mówiąc - nie wyszedł naszej drużynie. Tym razem Polacy przegrali z Grekami aż 46:88.

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Kolenda (z piłką) Newspix / Grzegorz Radtke / Na zdjęciu: Łukasz Kolenda (z piłką)
Powrót do Dywizji A wygląda jak zderzenie się ze ścianą. Biało-Czerwoni na inaugurację turnieju w Tel Awiwie przegrali z Litwinami różnicą 30 punktów, a teraz z Grekami było jeszcze gorzej - rywale byli lepsi aż o 42 "oczka".

Pierwszą akcję 2+ wykończył Łukasz Kolenda i na tym dobre wieści się skończyły - Polacy od stanu 3:0 stracili 16 punktów z rzędu. Dali się zupełnie stłamsić i o wygranej mogli zapomnieć w zasadzie już na początku meczu.

Po pierwszej kwarcie ekipa Przemysława Frasunkiewicza przegrywała 9:22. Potem serię punktów zaliczył Kolenda i straty zmalały do ośmiu punktów, ale na więcej rywale już nie pozwolili. Grecy jednak szybko poprawili swoją grę i zdominowali wszystko, co działo się na parkiecie.

Na drugą połowę Biało-Czerwoni wychodzili przegrywając 25:50. Po zmianie stron rywale "docisnęli" i w pełni kontrolowali wszystko, co dzieje się na parkiecie. Dominacja Greków była bezdyskusyjna, a recepty i widoków na poprawę gry naszego zespołu nie stwierdzono.

24 procent skuteczności rzutów z gry i 31 strat - z takimi liczbami nie można nawet myśleć o zwycięstwie. Kolenda - nasz najskuteczniejszy zawodnik - zakończył pojedynek z 15 "oczkami" na koncie, ale wszystkie zdobył w pierwszej połowie. Była to 1/3 zdobyczy całego zespołu.

Już przed turniejem wiadome było, że nasza reprezentacja nie będzie rządziła i dzieliła, ale różnica pomiędzy naszą drużyną, a rywalami jest ogromna. Przy agresywnej defensywie Greków nasza gra wyglądała fatalnie. Proste błędy i niemal panika przekładały się na łatwe punkty rywali, a ostatecznie na ich pewny i wysoki triumf.

W poniedziałek Biało-Czerwoni rozegrają ostatni mecz w fazie grupowej - rywalem będą Słoweńcy, którzy w niedzielę ograli Litwinów 84:72.

Polska - Grecja 46:88 (9:22, 16:28, 13:21, 8:17)

Punkty dla Polski: Łukasz Kolenda 15, Aleksander Lewandowski 6, Mateusz Szlachetka 5, Marcin Woroniecki 5, Grzegorz Kamiński 3, Patryk Kędel 3 (10 zb), Hubert Wyszkowski 3, Jan Wójcik 3, Michał Krasuski 3, Maciej Koperski 0, Adrian Bogucki 0, Filip Stryjewski 0.