ME U16M: Niepokonani! Polacy bez porażki wygrywają Dywizję B

Wielki sukces podopiecznych Dawida Mazura. Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 16 pokonała w finałowym meczu mistrzostw Europy Dywizji B Holendrów 71:58. Tym samym Biało-Czerwoni zakończyli turniej bez porażki!

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Osiem meczów i osiem zwycięstw - z takim bilansem do Polski z Podgoricy wróci nasza młodzież. W Czarnogórze Biało-Czerwoni byli poza zasięgiem.

W finale jednak na triumf musieli mocno zapracować, bowiem po pierwszej połowie to rywale byli zdecydowanie bliżej zwycięstwa. Nie do końca dobrze funkcjonowała nasza defensywa i Holendrzy schodzili do szatni prowadząc 38:32.

Po zmianie stron wszystko jednak się odmieniło. W trzeciej kwarcie podopieczni Dawida Mazura odrobili wszystkie straty, a w decydującej części nasza "maszyna" weszła na właściwe sobie obroty.

Od stanu 54:55 Polacy zdobyli 12 punktów z rzędu i objęli powadzenie 66:55. Holendrzy nie mieli żadnej odpowiedzi na zdecydowanie lepszą grę w defensywie Biało-Czerwonych - w czwartej kwarcie zdobyli zaledwie 8 "oczek" i nie mieli szans wygrać tego spotkania.

Ostatecznie Polacy wygrali 71:58. Wielki mecz rozgrywał Aleksander Wiśniewski, który do 23 punktów dołożył 5 zbiórek i aż 6 przechwytów. 15 "oczek" i 8 zbiórek dołożył Jeremy Sochan, a 12 punktów i 9 zbiórek miał Przemysław Paduch.

Na koniec wielkie wyróżnienie spotkało Sochana, który został wybrany MVP turnieju oraz znalazł się w najlepszej piątce. W Podgoricy notował średnio 16,1 punktu, 9,6 zbiórki, 3,1 przechwytu, 3 asysty i 1,5 bloku na mecz.

Polska - Holandia 71:58 (15:16, 17:22, 18:12, 21:18)