ME U16 kobiet: zaprzepaszczona szansa Polek, dramatyczna czwarta kwarta w starciu z Grecją

Fatalny fragment w czwartej kwarcie zniweczył trzydzieści minut niezłej gry. W meczu o drugie miejsce w grupie Polki przegrały z Greczynkami 56:68.

Krzysztof Kaczmarczyk
trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K Archiwum prywatne / Krzysztof Kaczmarczyk / Na zdjęciu: trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K
Przez 32 minuty meczu Polki były lepsze i spokojnie kontrolowały wynik spotkania. Niestety finisz w wykonaniu Biało-Czerwonych był fatalny i przekreślił marzenia o drugim miejscu.

Podopieczne Adama Kubaszczyka osiem minut przed końcem prowadziły jeszcze 53:42 i nic nie zapowiadało tego, co miało wydarzyć się w ostatnim fragmencie.

Gra Polek zupełnie się posypała. Straty, błędy, pudła - Kubaszczyk reagował. Zmieniał, brał przerwy, ale to nie przynosiło żadnego efektu. Greczynki zakończyły mecz serią 26:3 i to one wejdą do fazy play-off z drugiego miejsca. Pierwsze zagwarantowały sobie już wcześniej zawodniczki z Czech.

Grecję do wygranej poprowadził duet Eleni Bosgana - Georgia Grigoropoulo. Pierwsza zaliczyła 23 punkty i 10 zbiórek, druga dołożyła 19 punktów i 18 zbiórek (12 w ataku).

Sztab szkoleniowy, jak i same zawodniczki, mają o czym myśleć przed fazą pucharową. Kolejny mecz Polki mają ponad 20 strat. Przeanalizować jednak trzeba zdecydowanie końcówkę starcia z Grecją, bo w decydujących meczach może to kosztować spadek z Dywizji A.

Polska - Grecja 56:68 (20:17, 16:10, 16:15, 4:26)

Punkty dla Polski: Marta Sztąberska 12, Agata Makurat 10, Malina Piasecka 8, Marta Masłowska 7, Michalina Walczak 5, Emily Kalenik 6 (11 zb), Małgorzata Pawlak 3, Anna Przyszłak 2, Maja Kozłowska 2, Martyna Kurkowiak 1, Wiktoria Jastrzębska 0.