Mistrzostwa świata w koszykówce. Polska z drugiego - zobacz grupę i drabinkę

Wszystko jasne w grupie I. Argentyna w kluczowym meczu pokonała 91:65 Polskę i to właśnie podopieczni Sergio Hernandeza zajęli pierwsze miejsce. Teraz czas na ćwierćfinały.

Krzysztof Kaczmarczyk
Mateusz Ponitka (z prawej) PAP/EPA / COSTFOTO / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka (z prawej)
Pojedynek o prymat w grupie I nie pozostawił złudzeń, która z drużyn jest lepsza. Argentyńczycy od pierwszych minut odjechali Polakom, wygrywając ostatecznie różnicą aż 26 punktów.

Tym samym ekipa z Ameryki Południowej pozostaje niepokonana na mistrzostwach świata w Chinach i z bilansem 5:0 awansowała do ćwierćfinałów.

Dla Biało-Czerwonych porażka oznaczała drugie miejsce i teoretycznie trudniejszego rywala w ćwierćfinale. Teoretycznie, bo reprezentacja Polski trafi na wygranego z meczu Serbia - Hiszpania, czyli wielkich faworytów do medali w Chinach.

Ćwierćfinał z udziałem Polaków zaplanowany jest na wtorek (10 września) i będzie drugim meczem w kolejności. Na to spotkanie Polacy przenoszą się z Foshan do Szanghaju, bowiem mecz rozegrany zostanie w Szanghaj Oriental Sports Center.

Lp. Drużyna M W P Pkt. +/-
1. Argentyna 5 5 0 10 93
2. Polska 5 4 1 9 10
3. Rosja 5 3 2 8 15
4. Wenezuela 5 2 3 7 -11

Zobacz także. Mistrzostwa świata w koszykówce: skandal! Trzech sędziów zostało zawieszonych ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Lewandowski zostaje w Bayernie. "Przeliczył bilans zysków i strat. Ten ruch był najlepszy dla jego kariery"

Czy Polacy mają szansę pokonać Serbów lub Hiszpanów w ćwierćfinale?