Alpe Adria Cup. Udany start gliwiczan, GTK wygrało inaugurację w Austrii

Poprzednią edycję GTK Gliwice zakończyło na półfinale. Nowy sezon w Alpe Adria Cup podopieczni Pawła Turkiewicza rozpoczęli udanie - w austriackim Klosterneuburg ograli 70:66 BK IMMOunited Dukes.

Krzysztof Kaczmarczyk
Brandon Tabb Facebook / Na zdjęciu: Brandon Tabb
Udanie swoją drugą przygodę z Alpe Adria Cup rozpoczęło GTK. Gliwiczanie na finiszu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Triumf ekipie Pawła Turkiewicza rzutami wolnymi zapewnił na kilkanaście sekund przed końcem Duke Mondy. Ostatecznie amerykański rozgrywający zaliczył 11 "oczek".

Skuteczniejsi byli tylko Brandon Tabb (15 punktów) i Dawid Słupiński (12 punktów).

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a w pierwszej połowie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po przerwie lepiej zaczęli gliwiczanie, którzy po skutecznej akcji Dawida Słupińskiego prowadzili nawet 49:42.

W tym momencie zaczęła się jednak seria gospodarzy, którzy po dziesięciu punktach z rzędu wyszła na prowadzenie jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty. Decydująca kwarta ponownie była wymianą ciosów, a kluczowy rzut z dystansu na dwie minuty przed końcem trafił Tabb.

Gliwiczanie poprawili sobie nieco humory po piątkowej przegranej 102:105 po dwóch dogrywkach z MKS-em Dąbrowa Górnicza. W sobotę podopieczni Turkiewicza ponownie wyjdą na parkiet walcząc o pierwszy triumf w Energa Basket Lidze. Tym razem rywalem będzie King Szczecin.

BK IMMOunited Dukes - GTK Gliwice 66:70 (20:18, 14:19, 18:12, 14:21)

Punkty dla GTK: Brandon Tabb 15, Dawid Słupiński 12, Duke Mondy 11, Payton Henson 6, Joe Furstinger 6, Piotr Hałas 6, Mateusz Szlachetka 5, Łukasz Diduszko 4, Milivoje Mijović 3, Kacper Radwański 2.