Eurocup. Artego Bydgoszcz niepokonane, CCC Polkowice po dogrywce przegrało wygrany mecz

CCC Polkowice długo prowadził na wyjeździe z OGM Orman Genclik, żeby ostatecznie przegrać 85:89 po dogrywce. W zupełnie innych nastrojach wrócą do kraju koszykarki bydgoskiego Artego.

Krzysztof Kaczmarczyk
Laura Miskiniene WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Laura Miskiniene
Dwa mecze i dwie porażki - mistrzynie Polski mają problem. Pojedynek w Ankarze od początku układał się nieźle dla podopiecznych Marosa Kovacika, ale na finiszu rywalki zdołały przechwycić triumf.

CCC wygrało pierwsze trzy kwarty, ale w kluczowej zaczęło tracić przewagę. Pomimo tego jeszcze na minutę przed końcem "Pomarańczowe" prowadziły 82:78 po skutecznej akcji Any Marii Filip.

Turczynki miały jednak w swoich szeregach Arike Ogunbowale, która pojedynek zakończyła z dorobkiem 38 punktów, 8 zbiórek i 4 asyst. To ona doprowadziła do dogrywki.

Dodatkowe minuty od "trójki" rozpoczęła Artemis Spanou, a gospodynie przez trzy minuty nie zdobyły chociażby punktu. W wygranej im to jednak nie przeszkodziło, bowiem celny rzut Greczynki okazał się jedyną skuteczną akcją CCC w dodatkowych minutach.

Gospodynie do triumfu - obok Ogunbowale - poprowadziły Angelica Robinson (20 punktów i 13 zbiórek) oraz Courtney Paris (16 punktów i 14 zbiórek). "Pomarańczowym" nie pomógł najlepszy występ w sezonie Miljany Bojović, która skompletowała double-double.

W zupełnie innych nastrojach są koszykarki bydgoskiego Artego, które mają na koncie dwa zwycięstwa. Pojedynek z Lulea BBK rozstrzygnęły tak naprawdę drugą kwartą, którą wygrały aż 24:6!

15 punktów i 14 zbiórek skompletowała Laura Miskiniene. To dzięki niej bydgoszczanki zdominowały grę pod koszami. Dodatkowo miały też 40 procent skuteczności rzutów z dystansu.