EuroCup. Gorzowianki wypuściły triumf w ostatniej akcji, Boyd zadała decydujący cios wicemistrzyniom Polski

Celny rzut z dystansu Brittany Boyd przesądził o wygranej 71:70 Elitzur Ramla nad InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski. Wicemistrzynie Polski miały jeszcze swoją akcję, ale rzut na zwycięstwo spudłowała Laura Juskaite.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kahleah Copper WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Kahleah Copper
Wielkie emocje i minimalna porażka. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego były o włos od triumfu na trudnym terenie. Do szczęścia zabrakło jednego rzutu.

Po fatalnej trzeciej kwarcie aktualne wicemistrzynie Polski musiały w decydującej części odrabiać aż 10 punktów. Sztuka ta się udała, ale ostateczny cios należał do gospodyń.

Do grającej bardzo dobrze przez cały mecz Laury Juskaite w kluczowych minutach dołączyły Kahleah Copper i Cheridene Green. Dodatkowo ważne asysty rozdawała Katarzyna Dźwigalska i gorzowianki minutę przed końcem wyszły na prowadzenie za sprawą akcji Copper.

Potem ta sama zawodniczka popisała się blokiem, a Dźwigalska wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych sprawiła, że InvestInTheWest Enea prowadziła 70:68. Decydującą akcję dla losów meczu przeprowadziła jednak Brittany Boyd, która trafiła "trójkę" z siedmiu metrów.

Gorzowianki miały jeszcze swoją akcję. Copper spenetrowała pod kosz, oddała do niepilnowanej Juskaite, jednak ta nie trafiła z trzech metrów i było po wszystkim. W całym meczu Litwinka miała 9/16 z gry i uzbierała 23 "oczka". Green skompletowała double-double.

Elitzur Ramla - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 71:70 (20:20, 13:18, 26:11, 12:21)

Elitzur: Tiffany Mitchell 25, Brittany Boyd 15, Tijana Krivacević 12, Eden Rotberg 9, Oumou Toure 4, Aleksandra Gitchenko 4, Yarden Danan 2, Limor Pelleg 0, Lior Garzon 0.

InvestInTheWest Enea: Laura Juskaite 23, Kahleah Copper 14, Cheridene Green 13 (12 zb), Agnieszka Kaczmarczyk 6, Zhosselina Maiga 4, Chloe Jackson 4, Katarzyna Dźwigalska 4, Annamaria Prezelj 2, Wiktoria Keller 0.