EuroCup. Demolka w trzeciej kwarcie, Artego Bydgoszcz nadal niepokonane

Koszykarki Artego Bydgoszcz idą jak burza. W swoim czwartym meczu w EuroCupie podopieczne Tomasza Herkta odniosły czwarty sukces. Tym razem na wyjeździe pokonały ACS Sepsi 76:50.

Krzysztof Kaczmarczyk
Laura Miskiniene WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Laura Miskiniene
Komplet zwycięstw Artego Bydgoszcz. Zespół z miasta nad Brdą na chwilę obecną nie ma sobie równych i z kompletem punktów prowadzi w swojej grupie.

W Sepsi wyrównana była tylko pierwsza połowa, a wszystkie nadzieje gospodyń na dobry wynik rozwiała trzecia kwarta, którą bydgoszczanki wygrały aż 20:2!

Kolejny znakomity występ odnotowała Laura Miskiniene, która ponownie cieszyć mogła się z double-double - tym razem 24 "oczka" i 11 zbiórek.

Powoli rozkręcała się bydgoska ekipa - na przerwę Artego schodziło prowadząc tylko 35:30. Otwarcie drugiej połowy było jednak piorunujące. Podopieczne Tomasza Herkta zaliczyły serię 13:0, a gospodynie pierwsze (i jedyne!) punkty w tej części zdobyły dopiero w siódmej minucie.

23 "oczka" przewagi przed ostatnią kwartę znacznie znacznie uspokoiła grę po stronie bydgoskiego zespołu, który wygrał jak najbardziej zasłużenie.

ACS Sepsi - Artego Bydgoszcz 50:76 (16:18, 14:17, 2:20, 18:21)

Punkty dla Artego: Laura Miskiniene 24 (11 zb), Kateryna Rymarenko 15, Elżbieta Międzik 11, Jennifer O'Neill 10, Karolina Poboży 10, Karina Michałek 4, Brianna Kiesel 2, Wiktoria Sobiecch 0.