EuroCup. CCC się uratowało, PSI Enea mocno skomplikowała sobie życie

CCC Polkowice wygrało na gorącym terenie i znacznie poprawiło swoją sytuację w grupie. W zgoła odmiennym nastroju znalazła się ekipa PSI Enea Gorzów Wielkopolski, która przegrała w Brnie z KP.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kahleah Copper WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Kahleah Copper
Wielkiej rzeczy w Kayserii dokonały koszykarki CCC. Mistrzynie Polski nie tylko odwróciły w kapitalny sposób losy meczu, ale i odrobiły z nawiązką straty z pojedynku w Polkowicach, kiedy przegrały 59:64.

Mistrzynie Polski zaczęły fatalnie, bo w drugiej kwarcie przegrywały już 7:24. Potem jednak odrodziły się niczym feniks z popiołów, a genialną końcówką zapewniły sobie triumf 69:54.

Klucz do zwycięstwa? Sześć koszykarek z dorobkiem 9 i więcej punktów. 18 "oczek" i 9 zbiórek zaliczyła Ana Maria Filip. Dzięki wygranej CCC "wskoczyło" na drugie miejsce, wyprzedzając właśnie Bellona Kayseri Basketbol.

KP Brno w trzech pierwszych kolejkach poniosło komplet trzech porażek. W Gorzowie Wielkopolskim przegrało aż 57:93. Rewanż należał jednak do czeskiej drużyny, a porażka mocno skomplikowała sytuację ekipy Dariusza Maciejewskiego.

Gorzowianki przespały trzecią kwartę, a w decydującej zabrakło czasu na odrobienie strat. 19 strat i zaledwie 18 procent skuteczności w rzutach z dystansu na pewno nie pomogły wygrać w Brnie.

KP Brno - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 71:67 (20:22, 18:17, 23:11, 10:17)

Laura Juskaite 17 (11 zb), Annamaria Prezelj 14, Kahleah Copper 12, Zhosselina Maiga 10, Cheridene Green 9, Katarzyna Dźwigalska 3, Chloe Jackson 2, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Wiktoria Keller 0, Katolina Matkowska 0.