NBA. Los Angeles Clippers ostudzili Dallas Mavericks i Lukę Doncicia

Kawhi Leonard i Paul George byli bardzo dobrze dysponowani i we wtorkowym meczu przyćmili lidera Dallas Mavericks, Lukę Doncicia. Los Angeles Clippers pokonali rywali 114:99.

Patryk Pankowiak
Kawhi Leonard oddający rzut Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Kawhi Leonard oddający rzut
Los Angeles Clippers pierwszy raz w sezonie zatrzymali Dallas Mavericks na pułapie stu zdobytych punktów, bo wtorkowe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem w stosunku 114:99. Goście z Miasta Aniołów znaleźli sposób na ograniczenie ofensywnych popisów Luki Doncicia, który przecież w ostatnich czterech meczach notował historyczne dla klubu z Teksasu przynajmniej 30 "oczek" oraz 10 asyst.

20-letni Słoweniec tym razem trafił tylko 4 na 14 oddanych rzutów z pola, w tym 0 na 8 za trzy. Co prawda wykorzystał także 14 na 16 wykonanych wolnych, co dało mu w sumie 22 punkty, ale popełnił też siedem na 20 strat drużyny. Inny z pierwszoplanowych zawodników Dallas, Kristaps Porzingis miał 15 "oczek" i 10 zbiórek, aczkolwiek również nie był w stanie odnaleźć swojego rytmu w ataku.

Podopieczni Doca Riversa kontrolowali wynik meczu od pierwszych minut, bo już pierwsza kwarta zakończyła się ich triumfem 34:27. Świetny był wówczas Paul George, który w tej odsłonie zdobył 17 ze swoich 26 punktów. Clippers do przerwy prowadzili 62:46 i z pełnym opanowaniem utrzymywali korzystny wynik także po zmianie stron. Wspominany George zapisał przy swoim nazwisku także najlepsze w karierze sześć przechwytów.

- Pokazaliśmy, jakim jesteśmy zespołem. Udowodniliśmy, że potrafimy bronić na bardzo wysokim poziomie. O atak się nie martwimy, bo mamy niezwykle utalentowanych chłopaków, którzy potrafią zdobyć punkty w praktycznie każdy możliwy sposób - komentował w rozmowie z dziennikarzami Paul George.

Kawhi Leonard dodał 28 "oczek" dla drużyny z LA, a ta przerwała pasmo pięciu triumfów Dallas Mavericks. Sami Clippers triumfowali po raz szósty z rzędu, a trzynasty w sezonie. Lou Williams uzbierał z ławki rezerwowych 21 punktów, sześć zbiórek oraz sześć asyst. Obywa zespoły trafiły w sumie po 11 rzutów za trzy, w walce pod tablicami (56-46) lepsi byli przyjezdni.

Denver Nuggets odnieśli szóste z rzędu, a 10. zwycięstwo w 11 ostatnim meczu i z bilansem 13-8 są obok Los Angeles Lakers na szczycie Konferencji Zachodniej. Drużyna z Kolorado tym razem okazała się niegościnna dla Washington Wizards, których pokonała na własnym parkiecie 117:104.

- Nie żartujemy z tym pierwszym zespołem w lidze. Będziemy udowadniać, co potrafimy. Nie w jednym meczu, nie w dwóch, tylko przez cały sezon – zapowiada rozgrywający Nuggets, Jamal Murray.

Gary Harris zatrzymał lidera stołecznych, Bradleya Beala na zaledwie 14 rzuconych punktach. To jego najgorszy wynik w sezonie. Oddał on 15 rzutów z pola, z których trafił sześć, ale wykorzystał zaledwie 2 na 10 prób zza łuku. Kiepsko wypadł też pierwszoroczniak Rui Hachimura, zdobywca siedmiu "oczek".

Gospodarze prowadzili w pewnym momencie 79:63 i panowali nad wynikiem aż do końca. Nikola Jokić zebrał rekordowe dla siebie w tym sezonie 20 piłek, a Jerami Grant wywalczył także indywidualne najlepsze w trwających rozgrywkach 20 punktów.