EBL. Bez efektu nowej miotły w Śląsku Wrocław, Start Lublin idzie mocno po swoje

Oliver Vidin, przynajmniej w swoim debiucie, nie uzdrowił Śląska Wrocław. Start Lublin w stolicy Dolnego Śląska wygrał 78:70. W triumfie nie przeszkodził brak kontuzjowanego Martinsa Laksy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Brynton Lemar PAP / Jacek Szydłowski / Na zdjęciu: Brynton Lemar
Start wygrał już po raz ósmy w sezonie i jest na podium Energa Basket Ligi. Śląsk długo był w grze o triumf, ale końcówkę zagrał katastrofalnie i musiał pogodzić się z kolejną porażką.

Wrocławianie w połowie czwartej kwarty prowadzili 68:67 i nagle stanęli. Efektowna dwójkowa akcja Tweety'ego Cartera z Jimmim Taylorem rozpoczęła zabójczą serię przyjezdnych.

Carter potem dołożył jeszcze "trójkę", a indywidualne akcje Bryntona Lemara przypieczętowały triumf Startu. Ten drugi niemal tradycyjnie był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Pierwsza połowa nie rozpieszczała, a jej głównym bohaterem był Torin Dorn. Amerykański skrzydłowy był bardzo aktywny i skuteczny. Chętnie atakował tablicę i zdobył aż 14 punktów, wykorzystując 7 z 9 rzutów z gry.

Na drugą obie ekipy wychodziły przy jednopunktowym prowadzeniu Śląska. W trzeciej kwarcie otworzył się worek z punktami. Wrocławianie w końcu zaczęli też trafiać zza łuku (6 z 8 swoich "trójek" trafili właśnie w tej części).

Głównie dzięki temu to gospodarze wychodzili w lepszych nastrojach na czwartą kwartę. I wszystko w niej wyglądało całkiem dobrze, ale tylko do 35 minuty. Wtedy gra Śląska zupełnie się załamała, a wygrana odjechała.

W końcówce wrocławianie nawet jeżeli wybronili akcje, to nie potrafili zebrać piłki - Start walkę "na deskach" wygrał 47:30 i miał 16 zbiórek pod atakowanym koszem. Co więcej lublinianie mądrze bronili - rywale w całym meczu wykonali zaledwie dwa rzuty wolne - oba przestrzelili.

WKS Śląsk Wrocław - Start Lublin 70:78 (19:16, 15:17, 26:23, 10:22)

Śląsk: Torin Dorn 19, Michael Humphrey 13, Mathieu Wojciechowski 10, Kamil Łączyński 8, Danny Gibson 8, Aleksander Dziewa 8, Michał Gabiński 4, Jakub Musiał 0, Andrew Chrabascz 0, Tomasz Żleźniak 0.

Start: Brynton Lemar 20, Tweety Carter 15, Kacper Borowski 13, Mateusz Dziemba 11, Roman Szymański 6, Jimmie Taylor 6 (12 zb), Jacek Jarecki 5, Damian Jeszke 2, Bartłomiej Pelczar 0, Grzegorz Grochowski 0.