EuroCup. Kolejny show Danielle Robinson, CCC Polkowice przypieczętowało awans

Koszykarki CCC Polkowice pokonały w ostatnim meczu fazy grupowej EuroCupu A3 Basket Umea 83:70. Kolejny bardzo dobry występ zaliczyła Danielle Robinson, a mistrzynie Polski zapewniły sobie awans do fazy pucharowej.

Krzysztof Kaczmarczyk
Weronika Gajda w walce o piłkę PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Weronika Gajda w walce o piłkę
Mistrzynie Polski pozostają w grze. "Pomarańczowe" pokonały w ostatnim meczu fazy grupowej rywalki ze Szwecji i w dalszym ciągu liczą się w walce o triumf w Women EuroCup.

Podopieczne Marosa Kovacika od początku kontrolowały mecz - wygrały pierwsze trzy kwarty i prowadziły 67:51. W decydującej części nic nie uległo już zmianie.

Kolejny bardzo dobry występ zanotowała Danielle Robinson. Amerykańska obwodowa do 18 punktów (8/12 z gry) dołożyła 6 asyst i 5 zbiórek.

Obwód CCC w ostatnich tygodniach wszedł zdecydowanie na wyższy poziom, bo nie tylko Robinson gra zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu, ale i Weronika Gajda - chociaż tej drugiej brakowało skuteczności w rzutach z dystansu (1/6 w tym elemencie). To bardzo ważna sprawa dla mistrzyń Polski przy kontuzji Marii Conde.

"Pomarańczowe" po wyrównanej pierwszej kwarcie zaczęły grać zdecydowanie lepiej w ofensywie - w całym pojedynku zaliczyły 52 procent skuteczności rzutów z gry i rozdały 24 asysty.

Robinson i Gajda nadawały ton rywalizacji, a pod koszem swoje robiły DeNesha Stallworth (double-double w statystykach) i Ana Maria Filip. CCC wygrało ostatecznie bardzo pewnie i pozostaje w grze o triumf w całych rozgrywkach.

Wśród przyjezdnych nieźle spisała się Tamara Radocaj. Serbska rozgrywająca, która w przeszłości reprezentowała m.in. Wisłę Kraków i Artego Bydgoszcz, uzbierała 16 punktów, 4 asysty i trzy przechwyty.

CCC Polkowice - A3 Basket Umea 83:70 (15:14, 25:17, 27:20, 16:19)

CCC: Danielle Robinson 18, Weronika Gajda 16, Artemis Spanou 15, Ana-Maria Filip 14, DeNsha Stallworth 10 (10 zb), Miljana Bojović 5, Monika Naczk 5, Julia Tyszkiewicz 0.

A3 Basket: Tiffany Brown 17, Tamara Radocaj 16, Sofia Pelander 11, Lajahna Drummer 11, Jelena Ivezic 5, Isabelle Edholm 3, Moa Dellbro 3, Elme Hansson 2, Alyssa Lawrence 2, Danielle Elvbo 0.