NBA. Znamy pierwsze wyniki głosowania do Meczu Gwiazd. Niespodziewany lider na Zachodzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Hannah Foslien / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo
Getty Images / Hannah Foslien / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo
zdjęcie autora artykułu

Giannis Antetokounmpo z ogromną przewagą prowadzi w głosowaniu do Meczu Gwiazd w Konferencji Wschodniej. To jednak nie on otrzymał najwięcej głosów w całej lidze, a dość niespodziewany lider, którym okazał się Luka Doncić z Dallas Mavericks.

[tag=2721]

LeBron James[/tag] w trzech ostatnich latach za każdym razem wygrywał głosowanie do Meczu Gwiazd i otrzymywał najwięcej głosów od kibiców w całej lidze. Po pierwszych wynikach opublikowanych przez NBA dotyczących All-Star Game 2020, zawodnik Los Angeles Lakers ma ich również najwięcej spośród graczy wysokich na Zachodzie. Znalazł się jednak jeden gracz, który uzyskał ich o ponad 53 tysiące więcej, a jest nim rewelacyjny Słoweniec Luka Doncić (od początku tego sezonu znakomicie spisuje się w barwach Dallas Mavericks).

Na Wschodzie natomiast bez żadnych niespodzianek. Giannis Antetokounmpo zebrał już ponad milion głosów, a blisko o połowię mniej ma drugi w głosowaniu Joel Embiid. Wygląda więc na to, że Grek drugi raz z rzędu będzie kapitanem jednego z zespołów biorącego udział w Meczu Gwiazd i będzie on mógł samodzielnie skompletować swoją drużynę.

Czytaj także: Nie żyje były komisarz NBA David Stern

Patrząc na wyniki, bardzo prawdopodobne są powroty po kilku latach przerwy do All-Star Game graczy, którzy swój najlepszy okres w teorii mieli już za sobą. Mowa o Derricku Rose oraz Carmelo Anthony'm, którzy mają bardzo dużą szansę na to, aby znaleźć się wśród zawodników grających w tegorocznym meczu gwiazd. Obaj prezentują znakomitą formę w tym sezonie.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Cezary Trybański: Mike Taylor zaraził zespół amerykańskim luzem

Sporym zaskoczeniem jest szóste miejsce wśród wysokich na Wschodzie Tacko Falla - gigant grający dla Boston Celtics rozegrał w tym sezonie tylko 13 pojedynków, jednak już w lidze letniej podbił serca kibiców. Fall to najwyższy zawodnik grający w tym sezonie w NBA (229 cm). Dużo kontrowersji wzbudza natomiast czwarte miejsce na Zachodzie Stephena Curry'ego. Zawodnik Golden State Warriors zagrał zaledwie w czterech pierwszych meczach sezonu, po czym w starciu z Phoenix Suns kontuzjował swoją dłoń i ma być poza grą przynajmniej do końca stycznia.

Czytaj także: EBL. Świetny Devoe Joseph nie pomógł Śląskowi, seria Stelmetu Enei BC podtrzymana

Poniżej znajdują się pełne wyniki głosowania. Głosy można oddawać do 20 stycznia.

Źródło artykułu: