NBA. MLK Day: pierwszy mecz dla Washington Wizards. Derrick Rose zawiódł w końcówce

Pierwszy mecz w święto Martina Luthera Kinga ułożył się dobrze dla Washington Wizards, którzy pokonali na własnym parkiecie Detroit Pistons 106:100.

Patryk Pankowiak
Derrick Rose Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Derrick Rose
Goście z Detroit próbowali w ostatnich trzech minutach meczu odrobić dziesięć punktów straty (92:102), ale zawiódł Derrick Rose, który najpierw przy wyniku 97:102 nie trafił za trzy, a później z dwóch rzutów wolnych, wykorzystał tylko jednego.

Washington Wizards utrzymali korzystny wynik do końca spotkania, a kluczowym trafieniem popisał się ich lider, Bradley Beal. Gracz stołecznych trafił z półdystansu i doprowadził do stanu 104:98. Gospodarze triumfowali finalnie 106:100, dzięki czemu przerwali swoje pasmo trzech porażek.

Detroit Pistons jeszcze na początku czwartej kwarty minimalnie prowadzili, ale Wizards szybko przejęli inicjatywę i "rozdawali karty” już do końca spotkania. To dla nich ważny, bo dziewiąty na własnym parkiecie, a 14. sukces w sezonie.

Bradley Beal podczas pierwszego meczu w święto Martina Luthera Kinga rzucił 29 punktów i miał sześć asyst. Bardzo dobrze spisywał się też Ian Mahinmi. Francuski środkowy uzbierał 21 punktów, siedem zbiórek i trzy bloki.

Detroit nie mieli sposobu na zatrzymanie Wizards, a sami spudłowali wiele oddanych rzutów. Derrick Rose w 34 minuty miał 21 punktów, ale on sam wykorzystał tylko 8 na 21 oddanych prób z gry i słabo spisał się w końcówce meczu. Andre Drummond zanotował 18 "oczek" i zebrał 16 piłek, ale nie dominował tak, jak można było się tego spodziewać.

Słabo spisali się przede wszystkim rezerwowi "Tłoków" - Langston Galloway i Swiatosław Mykhailiuk. Skrzydłowy Markieff Morris został wyrzucony z parkietu za zdaniem sędziów zbyt ostry faul na Davisie Bertansie. Pistons z bilansem 16-27 są aktualnie na dziewiątym miejscu w Konferencji Wschodniej, ale każda porażka będzie ich oddalać od play offów. Szczególnie przeciwko drużynom w ich zasięgu, jak Wizards.