EBL. Polpharma zaskoczyła Trefl Sopot! Kociewie wreszcie szczęśliwe

Polpharma Starogard Gdański, ostatnia drużyna Energa Basket Ligi, pokonała na własnym parkiecie szósty w tabeli Trefl Sopot 92:82. To było świetne spotkanie w wykonaniu "Kociewskich Diabłów"!

Patryk Pankowiak
zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański
Polpharma Starogard Gdański wytrzymała trudny moment w czwartkowym meczu, kiedy Trefl Sopot wyszedł na prowadzenie w czwartej kwarcie (72:68), odpowiedziała zrywem 12-0 i ostatecznie pokonała rywali 92:82. Dla drużyny Marka Łukomskiego to czwarte, niezwykle cenne zwycięstwo w Energa Basket Lidze. Tyle samo ma aktualnie Legia Warszawa i MKS Dąbrowa Górnicza.

Witalij Kowalenko trafił za trzy, Nana Foulland dodał dwa punkty, a sopocianie na niespełna osiem minut przed końcem meczu doprowadzili do wyniku 72:68. Odrobili 17 "oczek" straty z pierwszej połowy i wypracowali sobie cztery punkty zaliczki.

Kociewie nie przestało wierzyć w swój zespół, który potrafił raz jeszcze wspiąć się na wyżyny. Michał Kolenda popełnił faul niesportowy, świetnie dysponowany Brett Prahl wykorzystał dwa wolne, a następnie Martynas Paliukenas przymierzył z dystansu. Polpharma prowadziła 73:72.

Trefl zaczął się mylić, a dodatkowo sędziowie odgwizdali faul w ataku Foullanda. Dodatkowo przewinieniem technicznym została ukarana ławka sopocian, a Daniel Gołębiowski nie pomylił się z linii. Gospodarze po świetnym fragmencie mieli 80:72 na niewiele ponad cztery minuty przed końcem meczu. To był ich dzień.

Brett Prahl i Jonathan Williams dokończyli dzieła, a Polpharma zwyciężyła ostatecznie 92:82. Środkowy miał 23 punkty i co ciekawe, tylko trzy zbiórki, podczas kiedy Williams zdobył 21 punkty. Isaiah Wilkins spędził na parkiecie pełne 40 minut i zebrał 11 piłek oraz zanotował trzy bloki. Paliukenas świetnie prowadził ofensywę "Kociewskich Diabłów" i zaliczył 11 asyst.

Dla Polpharmy to drugie u siebie, a czwarte zwycięstwo w sezonie. Trefl przegrał po raz ósmy, a na nic zdało się im nawet 21 punktów Camerona Ayersa. Paweł Leończyk miał 17 "oczek" i dziewięć zbiórek. Słabo wypadł Jeff Roberson, autor tylko czterech punktów. Amerykanin, wchodzący z ławki rezerwowych trafił tylko 2 na 10 oddanych rzutów. Dużo prób przestrzelił też Carlos Medlock (siedem punktów, 2/9 z gry).