Beniaminek zakończył sezon. Atlas Stal Ostrów - Górnik Wałbrzych 89:80 (relacja)

Koszykarze Atlasa Stali Ostrów nie zawiedli swoich kibiców i zapewnili sobie awans do najlepszej ósemki rozgrywek ekstraklasy. Ich beniaminek z Wałbrzycha zakończył już sezon.

Dawid Bilski

Dla beniaminka ekstraklasy rozgrywki się już zakończyły. Środowy mecz trafieniem otworzył Ruben Boykin, później dzięki przechwytom i wykończeniu akcji przez Jeremiego Montgomeryego i Markusa Carra przyjezdni wyszli na prowadzenie 5:2. Sytuacja ta miała miejsce w 2 minucie i było to ostatnie prowadzenie drużyny z Wałbrzycha.

Gospodarze wypracowywali sobie przewagę, która do przerwy wynosiła już 18 "oczek" - 50:32. Na początku drugiej odsłony w ostrowskim zespole po kilkunastodniowej przerwie spowodowanej kontuzją na parkiecie pojawił się Reggie Freeman. Amerykański gracz widać, że był głodny ligowych występów i zaaplikował rywalom 13 punktów, trafiając 3 razy zza linii 6,25 m.

Kibicom Górnika, którzy w dużej liczbie zawitali do Ostrowa nadzieję na lepszą grę na początku 3 kwarty dali Łukasz Wichniarz i Montgomerry. Na trafienia gości szybko odpowiedzieli koszykarze Atlasa Stali, w pewnym momencie ich przewaga urosła już nawet do 21 punktów.

W ostatniej odsłonie meczu w szeregi miejscowych wkradło się trochę nerwowości, co doprowadzało do strat w ataku. Na 2 minuty i 45 sekund przed końcem po "trójce" Bartłomieja Józefowicza było już tylko 81:73. Ostrowski zespół nie dał sobie jednak odebrać wygranej i awansował do rundy play off. Wynik spotkania w ostatnich sekundach ustalił Józefowicz, który tym samym zdobył dla Górnika ostatnie punkty w sezonie 2007/2008.

W I rundzie play off Atlas Stal czeka konfrontacja ze Śląskiem Wrocław. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska po sezonie zasadniczym była wyżej w tabeli i to ona będzie miała atut w postaci własnego parkietu. Środowemu spotkaniu w Ostrowie przyglądali się szkoleniowcy Śląska - Rimas Kurtinaitis i Andrzej Adamek, którzy z pewnością wyciągną z niego odpowiednie wnioski i przygotują taktykę przeciwko koszykarzom Atlasa Stali.

Atlas Stal Ostrów - Górnik Wałbrzych 89:80 (27:19, 23:13, 23:23, 16:25)

Atlas: Wojciech Szawarski 21, John Oden 16, Reggie Freeman 13, Marcin Sroka 12, Ruben Boykin 11, Tommy Adams 8, Dawid Przybyszewski 6, Brandun Hughes 2, Ed Cota 0.

Górnik: Jeremy Montgomery 23, Kristijan Ercegovic 14, Markus Carr 12, Tomasz Zabłocki 8, Rafał Glapiński 8, Łukasz Wichniarz 6, Bartłomiej Józefowicz 5, Ime Oduok 2, Tezele Archie 2.