EBL. HydroTruck wyraźnie lepszy od Arged BMSlam Stali w sparingu w Ostrowie

HydroTruck Radom nie miał problemów, aby w czwartek pokonać Arged BMSlam Stal i triumfował różnicą aż 27 punktów. Dla ostrowian był to pierwszy sparing przed sezonem 2020/2021.

Patryk Pankowiak
Zdjęcie ze sparingowego meczu BM Slam Stal - PGE Spójnia Materiały prasowe / Rafał Jakubowicz / materiały prasowe BM Slam Stal / Zdjęcie ze sparingowego meczu BM Slam Stal - PGE Spójnia
HydroTruck w środę sparował w Kaliszu z Anwilem, tamten mecz zakończył się wynikiem 69:63 dla włocławian (więcej TU). Drużyna Roberta Witki spożytkowała pobyt w Wielkopolsce także na spotkanie z Arged BMSlam Stalą, które odbyło się dzień później, w czwartek.

Było widać różnicę w etapie przygotowań. HydroTruck, który trenuje około tygodnia dłużej, niż "Stalówka", prezentował się o wiele lepiej.

Już pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:12 dla radomian, a do przerwy było 57:24. Goście triumfowali w Ostrowie 90:63, o czym poinformowali kibiców na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Arged BMSlam Stal opublikowała tylko galerię z meczu, bez podawania końcowego rezultatu. Statystyki nie były prowadzone, a spotkanie odbywało się za zamkniętymi drzwiami. Jak udało nam się jednak dowiedzieć, dobrze w ekipie z Radomia wypadli Amerykanie - Brett Prahl, Nickolas Neal i Dayon Griffin. Sporo punktów miał zdobyć też Jakub Zalewski. Goście trafiali także z dystansu, dzięki czemu szybko wyprowadzili sobie pokaźne prowadzenie.

Trener Łukasz Majewski ograniczał minuty na parkiecie Jamesa Florence'a i Chrisa Smitha, którzy dotarli do Ostrowa na początku tygodnia. Do drużyny nie dołączył jeszcze Taurean Green. W Stali widać było zmęczenie spowodowane wczesnym etapem przygotowań i intensywnymi treningami.

Skład Arged BMSlam Stali liczy aktualnie ośmiu koszykarzy, a w czwartek na parkiecie pojawili się też zawodnicy, występujący w drugoligowym zespole ostrowian. HydroTruck mimo wszystko przewagę wypracował sobie już na początku, kiedy grali zawodnicy z pierwszego zespołu. "Stalówka" w sierpniu weźmie udział w organizowanym we Włoclawku turnieju Kasztelan Basketball Cup.

Mamy dla Was fotorelację z dzisiejszego, treningowego grania z HydroTruck Radom. Dla naszej drużyny czwartkowy sparing...

Opublikowany przez Arged BM SLAM Stal Czwartek, 30 lipca 2020

Wynik:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - HydroTruck Radom 63:90 (12:27, 12:30, 20:11, 19:22)

Anwil Włocławek pochwalił się kolejnym transferem. To syn byłego reprezentanta Polski

Czy zaskakuje Cię wynik sparingu Arged BMSlam Stal - HydroTruck?