NBA. Celtics byli o włos od 3-0, jest 2-2. Raptors doprowadzili do wyrównania

Mistrzowie NBA wykorzystali słabszy dzień Boston Celtics i od stanu 0-2 w serii, doprowadzili do wyniku 2-2. Liderzy Toronto Raptors stanęli na wysokości zadania.

Patryk Pankowiak
Fred VanVleet PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Fred VanVleet
Boston Celtics byli o pół sekundy od prowadzenia w serii 3-0, tymczasem po czwartym meczu jest remis 2-2! Ogugua Anunoby spektakularnym trafieniem dał Toronto Raptors zwycięstwo w czwartek, a teraz aktualni mistrzowie NBA nie potrzebowali już takich rzutów, bo zapewnili sobie wygraną wcześniej.

Pascal Siakam zdobył 23 punkty, miał 11 zbiórek, Kyle Lowry uzbierał 22 "oczka", też zebrał 11 piłek i zanotował przy tym siedem asyst, a obrońcy tytułu pokonali Celtics 100:93.

Podopieczni Nicka Nurse'a przejęli kontrolę nad sobotnim meczem w trzeciej kwarcie, którą zwyciężyli 32:24, a po 36 minutach było 81:74. Raptors dopełnili dzieła w ostatniej odsłonie. Lowry trafił z dystansu na 4 minuty i 44 sekundy przed końcem spotkania i dał drużynie z Kanady prowadzenie 94:86. Celtics nie zdołali już odrobić strat.

Jeden z ich kluczowych zawodników, Jaylen Brown spisywał się fatalnie w ataku. Trafił tylko 4 na 18 rzutów z pola, w tym 2 na 11 za trzy. Problem z celnością mieli też inni. Każdy z trzech zawodników Jayson Tatum, Marcus Smart, Kemba Walker oddał po sześć rzutów zza łuku, a trafił zaledwie jeden. Cały zespół bostończyków umieścił w koszu zaledwie 7 na 35 prób z dystansu.

Jayson Tatum miał 24 punkty oraz 10 zbiórek, a Kemba Walker 15 punktów oraz osiem asyst, ale na niewiele się to zdało.

Piąty mecz serii odbędzie się w nocy z poniedziałek na wtorek czasu polskiego. Początek o godz. 00:30.