NBA. Szturm Lakers w czwartej kwarcie. 36 punktów Jamesa, błysk Rondo

Czwarta kwarta należała do Los Angeles Lakers, Houston Rockets po przerwie zdobyli tylko 38 punktów i w ten sposób drużyna z Hollywood objęła prowadzenie 2-1 w półfinale Konferencji Zachodniej.

Patryk Pankowiak
LeBron James Getty Images / Mike Ehrmann / Na zdjęciu: LeBron James
LeBron James zdobył 36 punktów, miał siedem zbiórek, pięć asyst i cztery bloki, a Los Angeles Lakers pokonali we wtorek Houston Rockets 112:102 i w serii do czterech zwycięstw, objęli prowadzenie 2-1.

Drużyna z Hollywood zapewniła sobie zwycięstwo świetnym rozpoczęciem czwartej kwarty, kiedy zanotowała serię 10-0 i od stanu 84:85 doprowadziła do wyniku 94:85.

Bohaterem Lakers okazał się Rajon Rondo, który zdobył wtedy osiem z dziesięciu punktów zespołu. Rozgrywający dwa razy trafił za trzy, a dodatkowo przechwycił piłkę Jamesowi Hardenowi i znalazł się w sytuacji sam na sam z koszem. 34-latek w zaledwie 30 minut zapisał przy swoim nazwisku 21 punktów i dziewięć asyst.

Anthony Davis dodał 26 "oczek", zebrał 15 piłek i zanotował szesć kluczowych podań. Podkoszowy wykorzystał 9 na zaledwie 13 oddanych rzutów z pola w całym spotkaniu, trafił też 8 na 11 wolnych.

Lakers objęli prowadzenie na początku czwartej odsłony i nie oddali go już do końca trzeciego spotkania półfinału Konferencji Zachodniej. Wcześniej mecz był niezwykle wyrównany, a żadna z drużyn nie wypracowała sobie nawet zaliczki większej, niż cztery punkty.

James Harden miał 33 punkty, dziewięć zbiórek i dziewięć asyst, a Russell Westbrook uzbierał 30 "oczek", osiem zbiórek oraz sześć asyst. Rockets zabrakło wsparcia innych zawodników. Eric Gordon pudłował, Ben McLemore i Austin Rivers nie zdobyli nawet punktu, a P.J. Tucker w całym meczu wywalczył tylko trzy "oczka".

LeBron James zanotował 162. zwycięstwo w play offach i prześcignął byłego rozgrywającego Lakers, Dereka Fishera (161).

Czwarty mecz w półfinale Zachodu odbędzie się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego, a jego początek zaplanowano na godz. 3:00.