EBLK. Ostatnie korekty w składzie - Anna Jakubiuk nową zawodniczką Ślęzy Wrocław

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Anna Jakubiuk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Anna Jakubiuk
zdjęcie autora artykułu

Dużo dzieje się tuż przed inauguracją nowego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet w Ślęzie Wrocław. W kadrze Arkadiusza Rusina doszło do dwóch zmian - tym razem miejsce Martyny Cebulskiej zajęła Anna Jakubiuk.

Najpierw kontrakt ze Ślęzą rozwiązała Ewelina Gala - jej miejsce zajęła Agata Dobrowolska.

W minionym tygodniu kadra wrocławskiego zespołu uszczupliła się o kolejną zawodniczkę. Mowa o Martynie Cebulskiej. Tutaj luka również została załatana stosunkowo szybko - nową postacią w drużynie jest Anna Jakubiuk.

26-letnia zawodniczka, która może występować jako rzucająca bądź niska skrzydłowa ostatni sezon spędziła w Wiśle Kraków, gdzie notowała średnio 4,6 punktu i 2,4 zbiórki na mecz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak wygląda następca Leo Messiego

- Cieszę się, że w końcu mogę powrócić na parkiet i do pracy z drużyną. Gdy dostałam propozycję ze Ślęzy, to nie zastanawiałam się długo. Chciałam znaleźć klub jeszcze przed startem sezonu i cieszę się, że tu jestem - mówi Jakubiuk.

Zawodniczka miała okazję pracować już u trenera Arkadiusza Rusina, który powoływał ją do reprezentacji Polski. - To wymagający szkoleniowiec, ale myślę, że znajdziemy wspólny język. Wie, jakie są moje mocne strony. Wymaga przede wszystkim agresywnej gry w obronie i myślę, że spełnię jego oczekiwania - dodaje.

- Sytuacja wymusiła na nas ruchy kadrowe, które tak naprawdę nie były planowane, bo zespół był już zbudowany. Tak jak ze wszystkimi na tym etapie, tak i w przypadku transferu Ani jest jakaś niepewność, bo przerwa od gry była wyjątkowo długa. Będzie potrzebowała czasu, żeby wdrożyć się do zespołu i poznać zasady - skomentował wszystko Rusin.

Tego czasu trochę Jakubiuk zyskała, bowiem mecz z pierwszej kolejki, który Ślęza miała rozegrać w sobotę w Sosnowcu przeciwko CTL Zagłębiu został przeniesiony na 21 października.

Zobacz także: Bez szastania pieniędzmi w CCC. Karol Kowalewski: Wycisnęliśmy cytrynę do końca Ubyła jedna ekipa. AZS Uniwersytet Gdański wycofany z ekstraklasy!

Źródło artykułu:
Czy zamiana Cebulskiej na Jakubiuk to wzmocnienie Ślęzy Wrocław?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)