Suzuki I liga. Wrocławska młodzież zaskoczyła. Faworyt przegrał z TBS Śląskiem

Niespodzianka na początek 2. kolejki Suzuki I ligi koszykarzy. TBS Śląsk II Wrocław wygrał z Rawlplug Sokołem Łańcut 99:90. Gospodarze grali efektownie i skutecznie, a 31 punktów zdobył dla nich Sebastian Bożenko.

Patryk Neumann
Rawlplug Sokół Łańcut Materiały prasowe / Sebastian Maślanka/PTG Sokół Łańcut / Na zdjęciu: Rawlplug Sokół Łańcut
Początek meczu otwierającego 2. kolejkę Suzuki I ligi był dynamiczny i efektowny. Dwie "trójki" trafił Kacper Gordon, a jedną dołożył Tomasz Żeleźniak i TBS Śląsk II Wrocław prowadził 9:2. Rawlplug Sokół szybko wyrównał. Podobna sytuacja powtórzyła się jeszcze kilka razy. Goście łatwo odrabiali straty, ale nie potrafili przejąć inicjatywy.

W pierwszej kwarcie wygranej 25:18, gospodarze wykorzystali 5/8 prób za trzy punkty. Łańcucianie mieli 0/2, a pierwszy rzut z dystansu trafił dla nich w kolejnej odsłonie Michał Jankowski. W drugiej kwarcie było jednak więcej przewinień i rzutów wolnych, ale pod koniec tej części przyjezdni wyszli na prowadzenie.

Po zmianie stron wydawało się, że lider Suzuki I ligi opanował sytuację. Rawlplug Sokół prowadził nawet 53:45, ale odpowiedź młodych koszykarzy TBS Śląska II Wrocław była imponująca. Po 30 minutach wygrywali oni 70:63, a chwilę później mieli nawet 11 "oczek" przewagi. Łańcucianie nie mogli znaleźć sposobu na przeciwnika.

Rekordowo różnica wzrosła do 13 punktów. Wrocławianie bez problemów utrzymali przewagę i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Pokazali w ten sposób, że będą groźni dla każdego. Mogą też sporo namieszać w tabeli. Rawlplug Sokół po znakomitej inauguracji doznał pierwszej porażki.

TBS Śląsk II trafił 8/19 prób za trzy punkty przy 6/24 Rawlplug Sokoła. Gospodarze znakomicie wykorzystywali też rzuty wolne (23/27). Rywale niewiele im ustępowali pod tym względem (16/22). Łańcucianie popełnili 17 strat (TBS Śląsk 11). Mieli natomiast wyraźną przewagę w zbiórkach (37:27).

Najlepsi strzelcy rezerw Śląska weszli z ławki. Sebastian Bożenko zdobył 31 punktów. Trafił 7/8 prób za dwa, 3/7 za trzy oraz 8/12 rzutów wolnych. Rozdał też cztery asysty. Jan Wójcik uzyskał 16 punktów oraz siedem zbiórek. Bezbłędny w 20,5 minuty spędzone na parkiecie był Kacper Gordon.

Dla Rawlplug Sokoła 20 punktów i osiem zbiórek uzyskał Filip Małgorzaciak. Wojciech Fraś do 20 punktów dołożył siedem zbiórek i pięć asyst. Bezbłędny w rzutach z gry, a konkretnie za dwa punkty był Maciej Klima. Trafił siedem prób, co przełożyło się na 14 "oczek". Doświadczony koszykarz miał też osiem zbiórek.

TBS Śląsk II Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 99:90 (25:18, 18:28, 27:17, 29:27)

TBS Śląsk II: Bożenko 31, Wójcik 16, Tomczak 13, Góreńczyk 11, Gordon 10, Żeleźniak 9, Marchewka 7, Leńczuk 2, Kozłowski 0, Strzępek 0.

Rawlplug Sokół: Fraś 20, Małgorzaciak 20, Klima 14, Zaguła 12, Jankowski 10, Majka 9, Pełka 5, Czerwonka 0, Karolak 0, Kulikowski 0.