EBL. Fatalny finisz Kinga. Piechowicz i Hinds załatwili wygraną HydroTruckowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu od lewej: Marcin Piechowicz
PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu od lewej: Marcin Piechowicz

HydroTruck Radom odrobił 15 punktów straty i pokonał Kinga Szczecin 85:75. Sukcesu nie byłoby, gdyby nie ręka Marcina Piechowicza i zabójczy instynkt Jabariego Hindsa.

HydroTruck długo nie był w stanie wstrzelić się zza łuku. Gdy jednak złapał rytm, odwrócił losy spotkania w kilka minut. W czwartej kwarcie - wygranej 32:10 - radomianie trafili siedmiokrotnie zza linii 6,75!

Bohaterami okazali się Marcin Piechowicz i Jabarie Hinds. Pierwszy niemal w pojedynkę odrobił 15 punktów straty swojego zespołu, a Hinds dokończył dzieła. Obaj łącznie zdobyli 40 punktów.

Gospodarze długo szukali skuteczności na dystansie - przed przerwą wykorzystali zaledwie 1 z 18 rzutów zza łuku. Dodatkowo pozwolili Kingowi na serię 12:0, po której goście prowadzili 27:17.

Niemoc gospodarzy w ataku przełamał dopiero Roberts Stumbris, a gdy swoją drugą "trójkę" trafił Piechowicz, HydroTruck przegrywał tylko 42:44. Tą pogoń King zdołał jeszcze odbić. Dobry fragment Jakuba Schenka i skuteczny pod koszem Michael Fakuade sprawiali, że goście odskoczyli nawet na 15 "oczek" (63:48).

Podopieczni Robert Witka raz jeszcze zerwali się i rzucili w pogoń. Co ważne w końcu zaczęli seryjnie trafiać zza łuku, a to był początek końca szczecinian. Gdy po raz szósty zza linii 6,75 przymierzył Piechowicz HydroTruck w końcu dopadł rywala, objął prowadzenie 73:71. Gospodarze nie wypuścili już tego meczu z rąk. W grze gości pojawiła się frustracja, a na finiszu dzieła dokończył Hinds.

Radomianie po raz pierwszy zagrali bez Nickolasa Neala, który odszedł do Legii Warszawa. Za niego do składu - po dwóch meczach absencji - powrócił Dayon Griffin, ale ten ponownie zawiódł - zaliczył 4 "oczka", trafiając 2 z 8 rzutów z gry. HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)

HydroTruck: Jabarie Hinds 22, Marcin Piechowicz 18, Roberts Stumbris 15, Danilo Ostojić 8 (10 zb), Filip Zegzuła 7, Brett Prahl 7 (12 zb), Dayon Griffin 4, Daniel Wall 2, Aleksander Lewandowski 0.

King: Michael Fakuade 20 (10 zb), Jakub Schenk 13, Thomas Davis 13, Dustin Ware 10, Mateusz Zębski 7, Adam Łapeta 6, Cleveland Melvin 2, Mateusz Bartosz 2, Dominik Wilczek 0.