Suzuki I liga. Przebudzenie Rawlplug Sokoła. Wyjazdowe zwycięstwa Górnika Trans.eu i WKK

W 12. kolejce Suzuki I ligi Rawlplug Sokół Łańcut wygrał z Elektrobud-Investment ZB Pruszków 83:49. Zwyciężali również między innymi koszykarze z Wałbrzycha, Wrocławia i Krosna.

Patryk Neumann
koszykarze Rawlplug Sokół Łańcut Materiały prasowe / PTG Sokół Łańcut / Sebastian Maślanka / Na zdjęciu: koszykarze Rawlplug Sokół Łańcut
Rawlplug Sokół Łańcut po serii fatalnych występów i porażek w sobotę wygrał wysoko. Goście z Pruszkowa podobnie, jak ich przeciwnik, walczyli o czwarte zwycięstwo w sezonie, ale na Podkarpaciu byli bez szans. Ciekawostką jest fakt, że w przegranym 49:83 meczu Elektrobud-Investment ZB miał tylko jeden rzut wolny. Dla Rawlplug Sokoła kapitalne double-double (po 16 punktów i zbiórek) zgarnął Rafał Kulikowski. Po cztery "trójki" trafili Michał Jankowski i Bartłomiej Karolak.

Górnik Trans.eu Wałbrzych utrzymał prowadzenie w tabeli z bilansem 10-2. Lider Suzuki I ligi w trzeciej kwarcie wypracował 12 punktów przewagi, ale ostatecznie wygrał w Prudniku tylko 95:90. Najlepszym graczem gości z 26 punktami i siedmioma zbiórkami był Maciej Bojanowski. Krzysztof Jakóbczyk dołożył 17 punktów i sześć asyst, a dla Pogoni 22 punkty rzucił skuteczny Stanferd Sanny (4/4 za dwa i 3/5 za trzy).

WKK Wrocław z dziewiątym zwycięstwem, a Zetkama Doral Nysa Kłodzko z 11. porażką. Gospodarze przez większość meczu gonili rywala. Kilka razy byli blisko. Po trzech kwartach nawet prowadzili, ale ostatecznie ulegli 84:89. Piotr Niedźwiedzki zdobył dla gości 22 punkty (8/8 za 2 i 6/7 z rzutów wolnych). Miał też dziewięć zbiórek. Tomasz Ochońko przez 40 minut spędzonych na parkiecie uzyskał dla gospodarzy 21 punktów, po sześć zbiórek i asyst.

Miasto Szkła i Energa Kotwica walczyły o piąte zwycięstwo w sezonie. Goście z Kołobrzegu byli bez wyjazdowej wygranej i tak pozostało, bo krośnianie po świetnej trzeciej kwarcie pewnie zwyciężyli 80:66. Nie przeszkodził im fakt, że przez większość meczu musieli sobie radzić bez Piotra Wielocha. Podstawowy rozgrywający nabawił się urazu (łuk brwiowy) w jednym ze starć na początku spotkania. Bartosz Ciechociński rzucił dla Miasta Szkła 24, a Dariusz Oczkowicz 19 punktów (5/8 za trzy). Maciej Żmudzki miał 14 punktów (6/6 za dwa) i 12 zbiórek, a Alan Czujkowski dołożył 11 zbiórek.

Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała z Księżakiem Łowicz 96:84 i dogoniła przeciwnika w tabeli. Te zespoły legitymują się obecnie bilansem 6-6. Double-double osiągnął koszykarz gospodarzy. Adam Brenk miał 17 punktów i 10 asyst. Dla gości 22 punkty i siedem zbiórek uzyskał Łukasz Bodych.

W pierwszym pojedynku beniaminków lepsza Decka Pelplin, która wygrała z Dzikami Warszawa 92:74. Goście prowadzili w drugiej kwarcie 41:32, ale po serii 10:2 roztrwonili zaliczkę. Zanosiło się na zacięty mecz, ale seria gospodarzy w czwartej kwarcie (21:2) dała im bezpieczną przewagę. Po 20 punktów zdobyli Aleksander Załucki (6/7 za trzy) i Marcin Dutkiewicz. Paweł Dzierżak skompletował efektowne double-double (12 punktów i 14 asyst) pomimo fatalnej skuteczności (5/17). Dla Dzików 17 punktów (4/9 za trzy) rzucił Piotr Pamuła. Na parkiecie nie pojawił się natomiast Patryk Gospodarek i okazało się to bardzo dużym osłabieniem.

Drugi pojedynek beniaminków był jeszcze bardziej jednostronny. TBS Śląsk II Wrocław rozgromił TS Wisłę Chemart 111:85. Gospodarze w końcówce trzeciej kwarty mieli nawet 36 punktów przewagi. Szymon Tomczak zdobył 26 punktów (10/13 z gry) i dodał siedem zbiórek. Double-double osiągnęli: Sebastian Bożenko - 22 punkty (4/7 za trzy) i 11 asyst oraz bezbłędny Jan Wójcik (po 10 punktów i zbiórek). Dla gości 26 punktów rzucił Wiktor Rajewicz.

Wyniki sobotnich spotkań 12. kolejki Suzuki I ligi:

Decka Pelplin - Dziki Warszawa 92:74 (20:23, 22:20, 22:20, 28:11)

Decka: Dutkiewicz 20, Załucki 20, Madray 15, Dzierżak 12, Sączewski 11, Pawłowski 6, Burczyk 4, Pietras 4.

Dziki: Pamuła 17, Grochowski 12, Krefft 12, Nowerski 7, Marchoff 6, Wojtyński 6, Dębski 4, Koźluk 4, Tokarski 4, Zozuń 2.

Miasto Szkła Krosno - Energa Kotwica Kołobrzeg 80:66 (16:16, 17:15, 28:19, 19:16)

Miasto Szkła: Ciechociński 24, Oczkowicz 19, Żmudzki 14, Ciesielski 9, Czujkowski 6, Szczypiński 6, Wieloch 2, Krzywdziński 0.

Energa Kotwica: Robak 19, Stankowski 10, Struski 9, Kulon 8, Pawlak 7, Sadło 7, Wyszkowski 4, Kruszczyński 2, Marek 0.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - WKK Wrocław 84:89 (25:33, 23:17, 21:18, 15:21)

Zetkama Doral Nysa: Ochońko 21, Nowakowski 17, Dawdo 14, Krajniewski 14, Wojciechowski 11, Weiss 5, Nowicki 2, Szymański 0.

WKK: Niedźwiedzki 22, Rutkowski 16, Jędrzejewski 11, Prostak 10, Kiwilsza 8, Koelner 7, Patoka 6, Sitnik 6, Uberna 3.

Pogoń Prudnik - Górnik Trans.eu Wałbrzych 90:95 (19:18, 24:28, 23:30, 24:19)

Pogoń: Sanny 22, Pisarczyk 19, Nowakowski 17, Kutta 11, Mroczek-Truskowski 8, Mordzak 7, Madziar 4, Motel 2, Garwol 0.

Górnik Trans.eu: Bojanowski 26, Jakóbczyk 17, Malesa 12, Cechniak 10, Ratajczak 8, Wróbel 7, Zywert 7, Durski 5, Koperski 3.

Rawlplug Sokół Łańcut - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 83:49 (20:14, 22:14, 17:7, 24:14)

Rawlplug Sokół: Jankowski 17, Karolak 16, Kulikowski 16, Małgorzaciak 15, Fraś 9, Klima 6, Majka 4, Czerwonka 0, Zaguła 0.

Elektrobud-Investment ZB: Szwed 11, Czosnowski 7, Janik 7, Pawlak 7, Suliński 7, Sobczak 4, Czemerys 2, Drewniak 2, Proczek 2, Dalkowski 0, Kierlewicz 0, Tyszka 0.

Weegree AZS Politechnika Opolska - KS Księżak Łowicz 96:84 (23:19, 27:19, 19:21, 27:25)

Weegree AZS Politechnika: Brenk 17, Jodłowski 16, Wilk 16, Szymański 12, Łabinowicz 11, Piszczatowski 9, Kaczmarzyk 7, Jankowski 4, Krajewski 4, Skiba 0.

Księżak: Bodych 22, Stopierzyński 17, Kobus 16, Grod 13, Świderski 11, Jakubiak 2, Leszczyński 2, Fatz 1, Dylik 0.

TBS Śląsk II Wrocław - TS Wisła Chemart Kraków 111:85 (31:20, 26:19, 36:19, 18:27)

TBS Śląsk II: Tomczak 26, Bożenko 22, Leńczuk 18, Góreńczyk 10, Musiał 10, Wójcik 10, Strzępek 6, Azimka 3, Gordon 3, Walski 3.

TS Wisła Chemart: Rajewicz 26, Wojciechowski 9, Chrabota 8, Maj 7, Żaczek 7, Włodarczyk 6, Zgłobicki 6, Czyż 4, Bogdanowicz 3, Gorgoń 3, Krakowiak 3, Skubiński 3.