El. EuroBasket. Izrael - Polska. Mike Taylor: Nie wykończyliśmy kluczowych akcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Miguel Angel Polo / Na zdjęciu: Mike Taylor
WP SportoweFakty / Miguel Angel Polo / Na zdjęciu: Mike Taylor

Izrael ponownie lepszy od Polski w meczu eliminacji do EuroBasketu. W Walencji nasi rywale triumfowali 78:72. - Zawsze, gdy byliśmy blisko, nie potrafiliśmy zrobić tego, czego potrzebowaliśmy, czyli skończyć ważnej akcji - mówi trener Mike Taylor.

W tym artykule dowiesz się o:

Polacy nieźle weszli w mecz. Mieli nawet siedem punktów przewagi (27:20), ale potem przespali kilka minut, Izrael zaliczył serię i nie dał się już dogonić - tak w wielkim skrócie można opisać poniedziałkowy mecz.

Mateusz Ponitka nie miał problemów ze wskazaniem przyczyn porażki - to druga kwarta. Rywale wygrali wówczas fragment 21:3, dzięki czemu szybko odrobili straty i objęli dwucyfrowe prowadzenie.

- Na finiszu drugiej kwarty Gal Mekel zagrał wielkie akcje, trafił niesamowitą trójkę i tym wszystkim dał swojej drużynie dużo energii. My z kolei nie trafiliśmy rzutów wolnych czy rzutów z gry, które zazwyczaj spokojnie kończymy - komentuje trener reprezentacja Polski Mike Taylor.

W drugiej połowie Biało-Czerwoni cały czas gonili. Na finiszu straty zmalały do zaledwie punktu (72:73). Przechylić szali na swoją stronę się jednak nie udało. - Jestem dumny z tej walki. Z tego, że w drugiej połowie wróciliśmy do gry i daliśmy sobie szansę na wygraną. Zawsze jednak, gdy byliśmy blisko, nie potrafiliśmy zrobić tego, czego potrzebowaliśmy, czyli skończyć ważnej akcji - dodaje Taylor.

Amerykański szkoleniowiec zauważył poprawę jeśli chodzi o pierwszy mecz w tych eliminacjach z Izraelem. - Czuliśmy, że możemy zagrać lepiej. W kilku aspektach dokonaliśmy tego i poprawiliśmy parę rzeczy względem meczu w Gliwicach - wyjaśnił.

Taylor przyznał też, że celem było wygranie grupy eliminacyjnej - tego na pewno już nie uda się dokonać - pierwsze miejsce przypadnie najpewniej niepokonanym dotychczas Izraelczykom. Matematyczne szanse mają jeszcze Hiszpanie.

Biało-Czerwoni na chwilę obecną nie mogą być jeszcze nawet pewni awansu na EuroBasket. Ten będą musieli zapewnić sobie podczas ostatniego okienka - czyli w lutym 2022 roku. Być może awans będą w stanie przypieczętować w... Gliwicach. - Patrzymy w przyszłość na dwa być może domowe mecze w Polsce. To możliwe, że będziemy gospodarzem "bańki" - przyznał Taylor.

Czy Mike Taylor to odpowiedni szkoleniowiec dla reprezentacji Polski?